Wisła
-
Niemcy wychwalają Warszawę. "To najbardziej tętniące życiem miasto w Europie"
"Warszawa jest dziś jak Berlin dziesięć lat temu" - pisze o stolicy Polski niemiecki serwis Sueddeutsche.de. Jak dodaje, tu spotyka się cały świat.
-
Samochód utonął w Wiśle. "Kierowca nie zaciągnął hamulca ręcznego"
W Porcie Czerniakowskim po godzinie 10 zauważono tonące auto. Ze wstępnych ustaleń wynika, że auto stoczyło się do wody z pobliskiego parkingu.
-
Wianki nad Wisłą Warszawa. Wisłostrada będzie zamknięta. Utrudnienia i objazdy w weekend
Wianki nad Wisłą już w sobotę. W związku z wydarzeniem będzie zamknięta Wisłostrada. W weekend czekają nas również remonty oraz Bieg Super Taty. Uwaga na objazdy i utrudnienia w ruchu.
-
Wędkarz znalazł dwumetrowego boa nad Wisłą. "Wygrzewał się na kamieniach"
Nad Wisłą porzucono dwumetrowego węża. Boa kubańskiego odłowiła straż miejska i przekazała do warszawskiego zoo.
-
Nad Wisłą stanie specjalny kontener. Będą w nim dyżurować strażnicy miejscy
W okolicach Wisły w Warszawie stanie specjalny kontener. W okresie letnim będą w nim dyżurować strażnicy miejscy. To reakcja na zwiększającą się ilość interwencji na bulwarach wiślanych.
-
"Ktoś wie, co to za obywatel?". Nad Wisłą pojawił się wąż. Jest się czego bać?
Dzielnica Wisła zyskała nowego mieszkańca. Prawdopodobnie to zaskroniec - niegroźny, niejadowity wąż. Co zrobić, jeśli spotkamy go w mieście? Straż miejska wyjaśnia.
-
Policjanci mają nad Wisłą sporo roboty. Teraz doszło jeszcze ratowanie amatorów kąpieli
Ostatnie weekendy były ciepłe, więc warszawiacy ruszyli na bulwary wiślane. Dla policjantów oznacza to więcej pracy. Zwłaszcza, że imprezujących wpadają na coraz bardziej oryginalne pomysły. W zeszły weekend trzeba było ratować z Wisły dwóch...
-
W Warszawie coraz cieplej. Ludzie decydują się na kąpiel w... Wiśle. Czym to grozi?
Tylko podczas majówki stołeczny oddział WOPR interweniował aż 20 razy. Ratowali pijanych, którzy zdecydowali się na kąpiel w rzece. Ale nie tylko osoby nietrzeźwe nie powinny wchodzić do Wisły.
-
Na pierwszy rzut oka wszystko się zgadza, ale... czegoś na tych zdjęciach brakuje
Majówka. Błękitne niebo, pełne słońce, temperatura powyżej 20 stopni. Oficjalne otwarcie sezonu nad Wisłą. Wydawałoby się, że bulwary wiślane będą pełne ludzi. Tymczasem nad Wisłą pustki! Zdjęcia zostały wykonane w sobotę ok. godziny 14:00.
-
W sobotę wielkie otwarcie sezonu nad Wisłą. Sprawdź, co się będzie działo
Żaglówki, katamarany, skimboard, kajaki, wielobój wiślany i koncert. W sobotę, 5 maja, odbędzie się oficjalnie Otwarcie Sezonu Letniego nad Wisłą w Warszawie.
-
Ratownicy biegli do poszkodowanego. Rowerzysta się na nich wściekł, bo... przecięli mu drogę
Ratownicy stołecznego WOPR opowiedzieli o nieprzyjemnej sytuacji. Podczas interwencji musieli zmierzyć się z rowerzystą. Cyklista był wściekły, ponieważ śpieszący do poszkodowanego pracownicy WOPR przebiegli mu drogę.
-
Agresywni kibice terroryzowali bulwary wiślane? Mieli pobić kilkanaście osób. Policja odpowiada na zarzuty
Grupa studentów poinformowała, że w zeszły weekend nad Wisłą miało dochodzić do dantejskich scen. Banda kibiców przez kilka godzin terroryzowała bulwary, a funkcjonariusze byli bierni - relacjonują. Policja zaprzecza.
-
30 ton odpadów w każdy weekend. Sprawdziliśmy, jak wyglądają bulwary wiślane w niedzielę nad ranem [ZDJĘCIA]
Warszawiacy tłumnie ruszyli na bulwary wiślane - zwłaszcza od kiedy można tam legalnie spożywać alkohol. Niestety pozostawiają po sobie góry śmieci - w ubiegły weekend miasto naliczyło się ich tam 50 ton. Pojechaliśmy tam w niedzielę rano. Co...
-
Na nic dodatkowe toalety i oburzenie mieszkańców. Kolejny przyłapany na sikaniu "tuż obok"
Walka z sikającymi w miejscach publicznych to walka z wiatrakami? Na Powiślu stali się prawdziwą plagą i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Kolejna osoba przyłapana na sikaniu "tuż obok" toalet.
-
"Sikają wszędzie - ludziom pod oknami, nawet pod latarnią". Musieliśmy to zobaczyć, bo nie wierzyliśmy
Kolejny ciepły weekend na Powiślu. I powtórka z rozrywki dla okolicznych mieszkańców. Nasz reporter Tomasz Golonko poszedł pod most Poniatowskiego, żeby na własne oczy zobaczyć, z czym muszą co tydzień borykać się ludzie z Powiśla. - Smród straszn...
-
Tony śmieci nad Wisłą po pierwszej nocy legalnego picia. "Dramat! Wszędzie szkło. Smród moczu i piwa"
- Dramat, wszędzie potłuczone szkło. Psa niosłem na rękach, żeby się nie zranił, aż w końcu zawróciliśmy. Smród moczu i piwa. Siatki plastikowe leżące w Wiśle - opowiada Łukasz, który w sobotę rano poszedł na spacer po bulwarach wiślanych.
-
Bary nad Wisłą. Kiedy otwierają się lokale na bulwarach wiślanych w Warszawie?
Bary nad Wisłą. Warszawiacy uwielbiają spędzać wieczory na bulwarach wiślanych. Pomimo że pogoda już zachęca do siadania na wiślanych schodkach, większość lokali jest jeszcze zamknięta. Kiedy otwierają się bary na bulwarach nad Wisłą?
-
Kolejki na stację, puste półki w sklepie. Tak wyglądała niedziela bez handlu w Warszawie
Zakaz handlu w niedzielę. W ostatni weekend było bardzo ciepło, warszawiacy szukali miejsca, gdzie mogą kupić alkohol i napić się nad Wisłą. Efekt? Kolejki na stację, puste półki sklepach.
-
Pierwszy ciepły weekend i nad Wisłą już tłumy! Czy straż miejska wlepiała mandaty? Sprawdziliśmy
W pierwszy ciepły weekend w Warszawie nad Wisłę wyszły tłumy warszawiaków chcących napić się piwa na bulwarach i tym samym przywitać wiosnę. W piątek przestrzegaliśmy jednak, że straż miejska może wlepiać mandaty - dopiero od 20 kwietnia można...
-
Nadchodzi piękny weekend. Będzie się można napić piwa nad Wisłą? Hola, hola! Posypią się mandaty...
Alkohol nad Wisłą. Radni Warszawy zdecydowali - będzie można pić alkohol na bulwarach wiślanych. Zapowiada się piękny weekend. Jest jednak jedno "ale". Legalnie napijemy się piwa dopiero za... dwa tygodnie.
-
Tysiące martwych ryb w Wiśle. Ministerstwo Gospodarki Wodnej: Ryby usnęły z przyczyn naturalnych
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wydało komunikat w sprawie śniętych ryb znalezionych w Wiśle w okolicy wsi Gassy. "Ryby usnęły z przyczyn naturalnych" - czytamy.
-
Poszedł na spacer nad Wisłę i taki widok. "Pod taflą zobaczyliśmy tysiące martwych ryb"
W Wiśle w okolicy wsi Gassy pan Piotr zauważył martwe ryby uwięzione pod taflą lodu. Polski Związek Wędkarski zauważa jednak, że to "typowy element zimowych warunków", a śnięte ryby nie stanowią zagrożenia epidemicznego.
-
Niesamowity widok. Śryż na Wiśle, a przy brzegu podtopiona barka. Czy zatonie?
Ogromne wrażenie robi widok płynącego z nurtem Wisły śryżu. Ale nie to przykuło uwagę pana Piotra, który wysłał nam w piątek te zdjęcia. Zauważył, że stojąca przy brzegu barka częściowo zatonęła.
-
Niecodzienne zjawisko w Warszawie. Wisła wygląda dziś pięknie, rzeką spływa śryż [ZDJĘCIA]
Wyjątkowo w poniedziałek wyglądała rzeka Wisła. Wszystko przez śryż, który można było na niej zaobserwować. To kryształki lodu, które zbijają się w nieprzezroczystą masę.
-
Nad Wisłą stanie sztuczny głaz za 5 mln zł. Obok będą pasły się kozy i owce [WIZUALIZACJE]
Jeszcze w tym roku na Golędzinowie (Praga-Północ) powstanie wyjątkowy pawilon. Bryła budynku inspirowana będzie fakturą i kształtem kamieni polodowcowych. Na łąkach nieopodal będą zaś pasły się kozy i owce. Inwestycja jest zwieńczeniem wiślanego...
-
Jechał autem po ścieżce rowerowej wzdłuż Wisły. Policjanci od razu wiedzieli, o co chodzi
Policjanci z Bielan zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który jechał samochodem po ścieżce rowerowej wzdłuż Wisły. Badanie wykazało, że kierowca był pod wpływem amfetaminy i kokainy.
-
Nad Wisłą zamieszkało... stado owiec. Mają bardzo odpowiedzialne zadanie
Nad Wisłą zamieszkało stado owiec i kóz. To nie akcja promocyjna ani element szopki bożonarodzeniowej. Zwierzęta mają spełnić tam bardzo ważną funkcję. Będą zjadać okoliczne rośliny. Cel to ochrona ptaków.
-
"Martwy wieloryb" leży nad brzegiem Wisły. Pojawił się w nocy
Wieloryb w Wiśle? Nad ranem, przy moście Poniatowskiego, znaleziono ogromnego, martwego kaszalota. Szybko wyszło na jaw, że jest... "prawdziwie sztuczny". To akcja promocyjna kwartalnika "Przekrój".
-
"Szczupaki jak noga, amury, że o jezu". Te ryby złowisz na Mokotowie. A czy je zjesz? [MOJA DZIELNICA]
Tak, tak, to nie żart. Nawet w wielkim mieście można wyruszyć z wędką na ryby i o dziwo wrócić do domu z łupem - lub ze zdjęciami wypatrzonych okazów, jeśli jesteśmy wędkarzami-pacyfistami. Po łowiskach Mokotowa oprowadza nas doświadczony wędkarz ...
-
Zaczepili go przy Moście Gdańskim, chcieli papierosa. Odmówił, więc wrzucili go do Wisły
Policjanci wyłowili dryfującego w Wiśle mężczyznę. Twierdzi, że został wrzucony do rzeki przez dwóch nieznajomych. Odmówił im papierosa, więc wrzucili go do wody.
-
Powiesił się w radiowozie straży miejskiej. Strażnicy zignorowali informację o depresji?
W sierpniu pisaliśmy o 25-latku, który powiesił się w radiowozie straży miejskiej. Był przewożony do izby wytrzeźwień. Policja twierdzi, że strażnicy wiedzieli o jego stanie psychicznym. Straż zaprzecza.
-
Nowy odcinek bulwarów gotowy. Całe są już otwarte. "Najładniejsze w Europie, jeśli nie na świecie"
10 sierpnia otwarto ostatni odcinek bulwarów wiślanych. Można już spacerować po nowej promenadzie od Podzamcza aż do mostu Świętokrzyskiego. - Nie ma takich ani nad Tybrem, ani nad Tamizą, ani nad Sekwaną - mówiła prezydent.
-
Ratownicy Stołecznego WOPR przecierali oczy ze zdumienia. Z Wisły w stolicy wyłowili giganta
Ogromnego martwego suma wyłowiło w niedzielę z Wisły Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. "Ryba mogła żyć 50-60 lat" - napisali ratownicy. Nie wiadomo jednak, czy padła po prostu ze starości.
-
Nowy "salon miasta" nad Wisłą już gotowy. Zobacz, jak zmieniły się bulwary wiślane [ZDJĘCIA]
Jak kiedyś wyglądały bulwary nadwiślańskie? A jak prezentują się dzisiaj? Zobacz stare zdjęcia i te najnowsze - bulwarów, którymi będzie można przespacerować się już w te wakacje. Remont już dobiegł końca.
-
Multimedialny Park Fontann 2017. Wiemy, kiedy odbędzie się pierwszy pokaz!
Multimedialny Park Fontann to jedna z ulubionych atrakcji warszawiaków. Cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców, ale i turystów. Wiemy, kiedy zaplanowano pierwsze show!
-
Te zdjęcia zapadają w pamięć: zderzenie sielanki na plaży i ruin Warszawy. A jak jest tam dziś? [ZDJĘCIA]
Gdzie niegdyś warszawiak najchętniej spędzał ciepłe wieczory? Nad Wisłą! Gdzie spędza je dzisiaj? Nad Wisłą! Patrząc na niektóre zdjęcia trudno nam jednak uwierzyć, że dzieli je tylko czas, nie miejsce.
-
Przed nami piękny weekend. Gdzie najlepiej spędzić czas na powietrzu?
Wiosna pełną parą. W weekend ma być ponad 20 stopni! Niektóre warszawskie knajpki już otworzyły swoje ogródki letnie, inne - szykują ostatnie atrakcje. A kiedy ruszy sezon nad Wisłą?
-
Takich tłumów w muzeum dawno nie widziano. Na jednej wystawie Picasso, Malczewski i kibice Legii
Na otwarciu Pawilonu nad Wisłą pojawiły się tłumy widzów. W czasie weekendu najnowszą siedzibę i wystawę Muzeum Sztuki Nowoczesnej obejrzało 4 tysiące osób.
-
Przełomowy wyrok w sprawie picia alkoholu nad Wisłą. Pan Marek dwa lata walczył w sądach
Marek Tatała został uniewinniony w sprawie nielegalnego picia nad Wisłą. Sąd Okręgowy przychylił się do argumentacji Sądu Najwyższego. Uznał, że mężczyzna nie popełnił wykroczenia, pijąc alkohol na Bulwarze Flotylli Wiślanej.
-
"Nie mam prawa na coś narzekać, jeśli sam nic z tym nie robię". Oni robią coś za darmo dla Warszawy
W czasach powszechnej pogoni za pieniędzmi i pędu do kariery oni znajdują chwilę, by bezinteresownie zrobić coś dobrego dla Warszawy i warszawiaków. Poznajcie ich historie.