Nad Wisłą stanie specjalny kontener. Będą w nim dyżurować strażnicy miejscy

W okolicach Wisły w Warszawie stanie specjalny kontener. W okresie letnim będą w nim dyżurować strażnicy miejscy. To reakcja na zwiększającą się ilość interwencji na bulwarach wiślanych.

Kilka tygodni temu Komenda Stołeczna Policji informowała, że wraz z legalizacją picia alkoholu na fragmencie bulwarów wiślanych w Warszawie, wzrosła tam liczba interwencji policji

W związku z tym zdecydowano, że w okolicach mostu Poniatowskiego powstanie posterunek. 

Posterunek nad Wisłą

W czerwcu po lewej stronie mostu Poniatowskiego powstanie posterunek straży miejskiej. Funkcjonariusze będą dyżurować tam w każdy weekend przez całe lato od czerwca. 

Piotr Mazurek, przewodniczący komisji bezpieczeństwa przy warszawskiej radzie miasta tłumaczy, że ma to poprawić bezpieczeństwo na bulwarach. 

- To będzie po prostu kontener. Straż będzie prowadziła dyżury w weekendy w godzinach od 18, 19 do rana - powiedział w rozmowie z Radiem Eska. 

Alkohol nad Wisłą

Funkcjonariusze ze stołecznej policji mówią, że od jakiegoś czasu można zaobserwować wzrost interwencji w okolicach bulwarów wiślanych. 

Nadkom. Robert Szumiata, oficer prasowy śródmiejskiej policji w rozmowie z Metrowarszawa.pl mówi, że policjanci widzą taką tendencję, od kiedy na tym odcinku bulwarów wiślanych zalegalizowano picie alkoholu. 

- Interwencje dotyczą zazwyczaj osób pod wpływem alkoholu - dodaje. 

Zaznacza jednak, że nie można mówi, że na bulwary przychodzą same osoby powodujące problemy. - Jest wielu, którzy piją alkohol kulturalnie i bez łamania prawa albo w ogóle go nie piją - mówi nadkom. Szumiata. 

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o: