Bary nad Wisłą. Kiedy otwierają się lokale na bulwarach wiślanych w Warszawie?

Bary nad Wisłą. Warszawiacy uwielbiają spędzać wieczory na bulwarach wiślanych. Pomimo że pogoda już zachęca do siadania na wiślanych schodkach, większość lokali jest jeszcze zamknięta. Kiedy otwierają się bary na bulwarach nad Wisłą?

Bary nad Wisłą. Bulwary wiślane to jedno z najpopularniejszych miejsc w Warszawie. Co weekend ściągają tutaj tłumy. W dni powszednie ludzi również nie brakuje. 

Póki co muszą zadowolić się schodkami przy rzece, bo lokale znajdujące się wzdłuż bulwarów są jeszcze zamknięte. Nie potrwa to już jednak długo. Kiedy bary na bulwarach wiślanych się otworzą?

Kiedy otwierają się bary nad Wisłą?

BarKa

Bar na zacumowanej przy brzegu barce otwiera się tradycyjnie w majówkę. Oznacza to, że pierwszego drinka w barze BarKa będzie można wypić 1 maja.

Plac Zabaw

Plac Zabaw otworzy swoje podwoje w tegoroczną Noc Muzeów, czyli 19 maja

Hocki Klocki

Bar Hocki Klocki otwiera się w ostatni weekend miesiąca. W piątek 27 kwietnia odbędzie się pierwsza impreza. Trzeba przyznać, że będzie z przytupem.

"Początek sezonu rozpoczniemy „skromną” DZIEWIĘCIODNIOWĄ celebracją" - informują pracownicy Hocków. Zaczynając od piątku przez kolejne dziewięć wieczorów w Hockach organizowane będą imprezy - każda w innym stylu. 

Grunt i Woda 

Oficjalne otwarcie sezonu wiślanego w Gruncie i Wodzie planowane jest na 12 maja. Z tej okazji w ten sobotni wieczór odbędzie się tam koncert Warsaw Motown Orchestra z Nickiem Sindklerem na wokalu.

Przylądek Miami Wars

Otwarcie baru planowane jest na majówkę. Bliżej tego terminu Przylądek Miami Wars poinformuje, jakie atrakcje planuje na rozpoczęcie sezonu. 

Póki co można korzystać z innych usług Miami Wars, m.in. rejsów motorówkami i barkami.

La Playa 

Bar otwiera się 25 maja. Pierwsza impreza sezonu będzie miała motyw przewodni. Do La Playa zawitają piraci. Na sobotniej imprezie mile widziane będzie, jeśli goście będą mieli na sobie piracie akcenty. 

Rejs

Pracownicy Rejsu mówią, że bar na pewno będzie otwarty już w majówkę. Nie wykluczone jednak, że będzie można odwiedzić go już kilka dni wcześniej. 

Babie Lato

W ostatni weekend kwietnia można zrelaksować się na leżakach w Babim Lecie. Regularny program eventowy ruszy natomiast w maju.

River Cafe

River Cafe "wypłynie" na Wisłę już 28 kwietnia. Wraz z nowym sezonem, rusza także nowa sala. 

Pomost 511 

Otwarcie Pomostu 511 planowane jest na przełom kwietnia i maja. Jak podkreślają pracownicy - wszystko będzie zależne od pogody. Jeśli ta dopisze, bar będzie otwarty w ostatni weekend miesiąca i majówkę. Dokładne informacje dotyczące tej kwestii będzie można znaleźć na fanpage'u Pomostu 511 na Facebooku. 

Picie nad Wisłą 

W styczniu Sejm przegłosował poprawki do ustawy o wychowaniu w trzeźwości. W myśl zmian wprowadzony zostaje "generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych z wyłączeniem miejsc do tego przeznaczonych". Dotychczas zakaz dotyczył ulic, parków i placów. Poprawka dawała jednak samorządom możliwość wyznaczenia specjalnych miejsc, w których picie alkoholu nie jest nielegalne. 

W marcu podczas sesji Rady Warszawy radni zdecydowali - zakaz picia alkoholu nie obejmie bulwarów nad Wisłą. 

Gdzie można pić alkohol w WarszawieGdzie można pić alkohol w Warszawie grafika: Marta Kondrusik

W czwartek, 19 kwietnia, podczas kolejnej sesji Rady Miasta radni zdecydują, czy podobna strefa zostanie wyznaczona po drugiej stronie Wisły - na miejskiej plaży nazywanej potocznie Poniatówką. 

Decyzję jeszcze nie zapadła, jednak wiele wskazuje na to, że również plaża nad Wisłą będzie miejscem, w którym będzie można legalnie pić alkohol.  

Jaki jest najlepszy bar na Bulwarach Wiślanych? Napisz nam o tym na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Więcej o: