Tony śmieci nad Wisłą po pierwszej nocy legalnego picia. 'Dramat! Wszędzie szkło. Smród moczu i piwa'

- Dramat, wszędzie potłuczone szkło. Psa niosłem na rękach, żeby się nie zranił, aż w końcu zawróciliśmy. Smród moczu i piwa. Siatki plastikowe leżące w Wiśle - opowiada Łukasz, który w sobotę rano poszedł na spacer po bulwarach wiślanych.
Śmieci nad Wisłą Śmieci nad Wisłą Pan Łukasz

Musieli segregować ten syf

- Tak się zdenerwowałem, że nawet rano kawy nie musiałem pić - dodaje Łukasz. Jak mówi, około siódmej rano nad Wisłą już pracowały ekipy sprzątające. - Było około 30 osób, ci biedni ludzie segregowali ten syf, aż mi się ich szkoda zrobiło - opowiada Łukasz i podsumowuje: Mentalnie zawsze będziemy w Europie Wschodniej.

Śmieci nad Wisłą Śmieci nad Wisłą Pan Łukasz

Pierwszy dzień legalnego picia

Od 20 kwietnia legalnie można pić alkohol na bulwarach. Z tego prawa skorzystali w piątek i w nocy warszawiacy. Niestety, pozostawili po sobie tony śmieci.

Śmieci nad Wisłą Śmieci nad Wisłą Pan Łukasz

Zaczęli sprzątać o piątej

Ekipa sprzątająca zaczęła pracę około 5 rano. Około siódmej już wykonali większość swojej pracy. Jak musiała sytuacja wyglądać, kiedy zaczynali - wolimy sobie tego nie wyobrażać.

Warszawa-Powiśle, przystanek Topiel Warszawa-Powiśle, przystanek Topiel Łukasz Szostak

Topiel - nazwa zobowiązuje?

Inny Pan Łukasz wykonał kilka godzin wcześniej takie zdjęcie na przystanku Topiel. Jego siostra cioteczna opublikowała zdjęcie w grupie na Facebooku poświęconej mieszkańcom Powiśla. 

- Tę imprezę było słychać dziś w nocy na Tamce. To istna masakra. Mieszkam tu od urodzenia, ale po takich nocach mam ochotę czym prędzej się pakować - skomentowała zdjęcie Marta.

- Właśnie wróciłam ze spaceru. Wisła cudna, ale to, co dzieje się na schodkach... Szkło, pełno puszek, butelek i opakowań po posiłkach. Wszechobecne ślady nocnych imprez. Sezon rozpoczęty... W takim okresie, nie lubię tego miejsca - wtóruje jej Monika.

Śmieci nad Wisłą Śmieci nad Wisłą Pan Łukasz

Można pić nad Wisłą

22 marca rani zdecydowali o zniesieniu zakazu picia alkoholu na całych bulwarach wiślanych - od Portu Czerniakowskiego aż do plaży na Żoliborzu. W czwartek odbyła się burzliwa sesja rady, podczas której mieszkańcy Powiśla opowiadali, jak ciężko im się żyje w każdy weekend, kiedy imprezowicze wychodzą nad Wisłę. Mimo to, radni zdecydowali się znieść zakaz picia również na plaży przy moście Poniatowskiego.

Co sądzisz o tej sytuacji? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (322)
Tony śmieci nad Wisłą po pierwszej nocy legalnego picia. "Dramat! Wszędzie szkło. Smród moczu i piwa"
Zaloguj się
 • bezidei

  Oceniono 219 razy 187

  Wprowadzić kaucję 1 zł za KAŻDĄ butelkę, te które są bezzwrotne - zlikwidować, utworzyć skup butelek w każdym markecie. Postawić więcej koszy przy bulwarach.

 • kgbltd

  Oceniono 114 razy 104

  To teraz pomyślcie ile tego gówna leży w rzece.
  Kiedyś przez takich kretynów prawie straciłem stopę.

 • romek_z_warszawy

  Oceniono 118 razy 102

  No niestety. Jak się chama wpuści do mieszkania to nasika na dywan, wypije szampon i narobi do bidetu. Nie dorośliśmy, sorry.

 • kato-rznik

  Oceniono 93 razy 73

  Europejski skansen. Spójrzmy prawdzie w oczy - nie jesteśmy narodem lubianym. Dlaczego? Widać na załączonym obrazku. Cebulactwo, pijaństwo i ukraść lubi, czy oszukać.

 • gaciekesikowej

  Oceniono 107 razy 71

  rozszerzyć zezwolenie na całą Warszawę oraz dopuścić na trawnikach możliwość opalania toples i kopulacji. Jestem za.

 • tytus.de.zoo

  Oceniono 98 razy 66

  obraz wyższości chrześcijańskiej kultury polskiej nad innymi. Inna sprawa dlaczego w Polsce nie ma obowiązkowych butelek zwrotnych. Dlaczego nie ma wysokich kaucji za puszki po piwie itp?

 • tetradrachma

  Oceniono 83 razy 51

  Jeśli macie w waszym Parlamencie takie tuzy intelektu jak Pawłowicz, Tarczyński czy innego Kukiza, to czemu dziwicie że nad Wisła zbiera się dzicz, która "sra i szcza" tam gdzie pije i żre ? A, pobocza waszych dróg, zagajniki podmiejskie i lasy przy autostradach Wy widzieli, a ? Weźcie do serca to, co powiedział (chyba Wańkowicz ?) ....."mniej wody święconej, a więcej szarego mydła" !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX