W sobotę wielkie otwarcie sezonu nad Wisłą. Sprawdź, co się będzie działo

Żaglówki, katamarany, skimboard, kajaki, wielobój wiślany i koncert. W sobotę, 5 maja, odbędzie się oficjalnie Otwarcie Sezonu Letniego nad Wisłą w Warszawie.

W sobotę, 5 maja, wydarzenie połączy dwa brzegi - równolegle odbywać się będzie na plaży Rusałka, obok zoo oraz na przeciwległym bulwarze Jana Karskiego.

Otwarcie sezonu nad Wisłą - rowery, kajaki, nartorolki

Wydarzenie potrwa od godz. 11.00 do 22.00. W tym czasie warszawiacy będą mogli
zarówno wziąć udział w jednym z relaksujących rejsów – tradycyjnymi łodziami, żaglówkami, katamaranem, nauczyć się podstaw pływania pychówką - jak i poszukać
mocniejszych wrażeń podczas zabawy m.in. na skimboardzie. Nie zabraknie także innych aktywności sportowych. Będą m.in. rowery, kajaki, nartorolki, badminton czy frisbee.

FRANCISZEK MAZUR

Zachętą do sprawdzenia swoich sił w tak różnych dyscyplinach będzie tzw. wielobój wiślany. Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć w nim udział będą mogli zbierać punkty i wymienić je na nagrody – wiślane upominki. Odbędą się również zajęcia i warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Z myślą o dzieciach przygotowano również zajęcia edukacyjne, inaugurujące Wiślaną Super Budę 2.

 Konceert Red Heels

Wydarzenie, o godz. 20.30, zwieńczy koncert żeńskiego pop-rockowego zespołu smyczkowego Red Heels na dachu nowej Barki Warszawskiej (bulwar Jana Karskiego). Między brzegami uczestników przewozić będą promy oraz łodzie. Niektóre atrakcje na wodzie wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc.

DAWID ZUCHOWICZ

Warto dodać, że sezon rozpoczęły już Warszawskie Linie Turystyczne. Można korzystać z czterech promów, powróciły też rejsy do Serocka. Na razie z powodu niskiego poziomu wody na Wiśle i braku możliwości śluzowania, do odwołania odbywają się one na trasie Żerań - Serock - Żerań.

Statek wycieczkowy na WiśleStatek wycieczkowy na Wiśle FRANCISZEK MAZUR

Rejs statkiem po Wiśle.Rejs statkiem po Wiśle. ADAM STĘPIEŃ

Maraton fotograficzny

W ramach inauguracji letniego sezonu na Bulwarach Wiślanych wystartuje pierwsza edycja Warszawskiego Maratonu Fotograficznego. Konkurs adresowany jest do fotografów – pasjonatów, zaawansowanych fotografów, jak również amatorów.

W ciągu 12 godzin uczestnicy będą musieli wykonać 12 zdjęć w 12 kategoriach dotyczących Warszawy. Organizatorem wydarzenia jest Green Caffè Nero, której kawiarnie i akcje promujące Warszawę na dobre wpisały się w kulturalny kalendarz stolicy.

Impreza wystartuje 5 maja spod Pałacu Kultury i Nauki, gdzie w godzinach 9:00-11:00 uczestnicy otrzymają cztery pierwsze tematy konkursowe, oraz informacje gdzie i o której trzeba dotrzeć, aby dostać kolejne cztery tematy. Dalsza część wydarzenia pozostaje zagadką. Finał imprezy odbędzie się na Bulwarze Jana Karskiego.

Bary nad Wisłą

Nad Wisłą funkcjonuje już wiele barów. Bar Hocki Klocki działa już od 27 kwietnia, BarKa - od 1 maja. Miami Wars również działa od początku majówki, podobnie jak Rejs czy River Cafe. 

Oficjalne otwarcie sezonu wiślanego w Gruncie i Wodzie planowane jest na 12 maja. Z tej okazji w ten sobotni wieczór odbędzie się tam koncert Warsaw Motown Orchestra z Nickiem Sindklerem na wokalu.

Więcej na ten temat: Bary nad Wisłą. Kiedy otwierają się lokale na bulwarach wiślanych w Warszawie?

Lubisz chodzić nad Wisłę latem? Gdzie podoba Ci się najbardziej? Która knajpa jest najbardziej atrakcyjna? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: