Najnowsze artykuły
-
Karpie hodują jak w cysterskich zakonach w XII wieku. Ryby z wolnego stawu Deców na święta płyną do Warszawy
Historia hodowli karpia w Polsce ginie w mrokach dziejów. Te od rodziny Deców z Grzegorzewic do dziś są hodowane, jak w cysterskich zakonach w XII wieku. Z jedną małą różnicą. Jeden karp od Deców żyje na 12 metrach kwadratowych. O jego smaku można by pisać poezję
-
Hamburger kosztował 17 tys. zł. W menu: 3 bułki i frytki. Pierwszy McDonalds w Polsce otwarto 28 lat temu
To był hit - na wieść o dotarciu do Polski marki McDonald's warszawiacy oszaleli. Wtedy fast food nie kojarzył się z niezdrowym jedzeniem, ale z dostatkiem i powiewem lepszego, zachodniego życia. 17 czerwca przed budynkiem na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie pojawiły się tłumy. Mija dokładnie 28 lat od otwarcia pierwszej restauracji McDonald's w Polsce.
-
Sprawdziliśmy, jak przez 18 lat zmieniały się świąteczne iluminacje w Warszawie. W tym roku zachwyca ogromny, migoczący paw
Warszawa od lat uznawana jest za jedno z najładniej rozświetlonych na święta miast w Polsce, a nawet w Europie - zajmuje czołowe miejsca w światowych rankingach "Deutsche Welle" czy "Le Figaro". Co roku ozdoby i światełka zachwycają - za każdym razem w dekoracjach pojawiają się też nowe elementy. Cofnęliśmy się do roku 2001 i sprawdziliśmy, jak iluminacja zmieniała się przez ostatnie 18 lat.
-
Co warszawiacy myślą o "strefie relaksu" na placu Bankowym? "Pozytywy? Dobrze, że już stąd idziemy"
Na placu Bankowym powstała tymczasowa "strefa relaksu", która będzie tam do września. Spytaliśmy mieszkańców Warszawy, których tam spotkaliśmy, co o niej myślą. Pomimo że wielu z nich podoba się inicjatywa Rafała Trzaskowskiego i jego ekipy, to mają kilka zastrzeżeń. Od braku cienia po bardzo wysoki koszt. Zobacz, co warszawiacy myślą o "strefie relaksu" na placu Bankowym.
-
Cafe STOR, czyli kawiarnia zero waste w Warszawie. "Małe codzienne decyzje, mają duże znaczenie"
Cafe Stor w Warszawie to kawiarnia, która pokazuje, że lokale gastronomiczne mogą być ekologiczne. Kawy na wynos nie dostaniesz tam w papierowym kubku, a dodatkowo możesz stamtąd wyjść z kompostem, który kawiarnia sama przetwarza.
-
Galeria Młociny otwarta. Przed wejściem czekały dzikie tłumy. Policja musiała kierować ruchem
Galeria Młociny po wielu miesiącach oczekiwania w końcu została otwarta. W czwartek 23 maja przed wejściem do nowej galerii handlowej na Bielanach czekał tłum ludzi. W środku czekały na nich atrakcje - od paneli z gwiazdami, przez atrakcje dla dzieci, aż po rabaty. Nie obyło się jednak bez niewielkich problemów.
-
W słynnej kamienicy na Waliców 14. Zanim ją zamurowano, fotografowi udało się zajrzeć do środka
Waliców 14 na Woli to jeden z lepiej znanych miłośnikom warszawskiej historii adresów. I jedna z niewielu kamienic, która oparła się przeciwnościom losu - ucierpiała podczas II wojny światowej, ale nadal stoi. Przez wiele lat groziła jej rozbiórka, ale po długiej i ciężkiej walce konserwatora zabytków i miejskich aktywistów, udało się ją uratować. Waliców 14 wpisano do rejestru zabytków. W zeszłym roku kamienicę zabezpieczono i uniemożliwiono wejście do niej, ale naszemu ulubionemu fotografowi udało się jeszcze raz odwiedzić budynek i zrobić zdjęcia.
-
Szewc z 60-letnim doświadczeniem od 25 lat ma zakład w Śródmieściu. Nagle czynsz wzrósł o 300 procent
Pan Tadeusz od kilkudziesięciu lat jest szewcem w Warszawie. Niedawno dowiedział się, że czynsz, który płaci za lokal, w którym prowadzi zakład, wzrósł trzykrotnie. 75-letni szewc prosi o pomoc i interwencję miasta.
-
Przed cukiernią na Górczewskiej znowu ustawiły się tłumy. Było trochę nerwowo: Idź pan stąd, my tu od 4 rano stoimy
Tłusty czwartek w Warszawie jak co roku oznacza długą, długą kolejkę przed cukiernią na Górczewskiej. Dziś znowu jesteśmy przed Pracownią Cukierniczą, gdzie warszawiacy najchętniej kupują pączki. Drzwi lokalu otworzą się dopiero o godz. 9, ale pierwsi klienci przyszli już nad ranem, gdy na zewnątrz było jeszcze ciemno. Zazwyczaj w kolejce jest wesoło i przyjemnie - dziś klientów poniosły nerwy. Co chwilę wybuchały małe awantury.
-
73 lata temu na ulice Warszawy wyjechały trolejbusy. Pierwsze podarował nam Związek Radziecki
Pamiętacie, że kiedyś ulicami Warszawy jeździły trolejbusy? Pierwsze kursy odbyły się ponad 70 lat temu, ale jeszcze w latach 90. można było wsiąść w stolicy do "trajlusia". Przypominamy, na czym polegał fenomen trolejbusów, które przez niektórych warszawiaków są z rozrzewnieniem wspominane do dziś.
-
Sochaczew. Zbierała pieniądze na "leczenie raka". Usłyszała 480 zarzutów
-
Ogromna demonstracja antyrządowa w Warszawie. Mamy nagranie z drona
-
Niesamowita wyprawa Polaków. Mają za sobą już trzy zjazdy. Śledź z nami tę podróżMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Warszawskie LO z klasą kawalerii konnej. Dyrekcja zdziwiona liczbą chętnych
-
Bielany. Atak nożownika przy ul. Wrzeciono. Trwa policyjna obława
- 19-letni Kacper z Otrębus odnaleziony. Rodzice poinformowali, że jest bezpieczny
- Mężczyzna dręczący sowy został zatrzymany w Warszawie
- Wojewoda o niższych stawkach za wywóz śmieci w Warszawie. ''To możliwe''
- Słynne lapidarium na warszawskim Ursynowie zostanie zmodyfikowane
- Nie żyje bohater słynnego powstańczego ślubu. Przeżyli ze sobą 75 lat
-
Nawet kilkadziesiąt złotych za podróż Uberem w Sylwestra. Jak wrócić do domu w Nowy Rok?
Osoby, które planują podróżować po Warszawie w sylwestrową noc, muszą wiedzieć kilka rzeczy. Zwłaszcza jeśli planują zamawianie taksówki. Jak wrócić do domu w Sylwestra? Zapytaliśmy kilku przewoźników, którzy działają w stolicy i przygotowaliśmy specjalny sylwestrowy przewodnik.
-
Jak kupić gęstą i świeżą choinkę? Ekspert: Sprzedawca może ukryć prawdę
Polską jodłę czy świerk? A może jodłę duńską? Sztuczną czy prawdziwą? Dr Artur Rutkiewicz z SGGW zdradza, jak kupić choinkę, a dokładnie - jak rozpoznać, czy jest świeża i co zrobić, by postała dłużej.
-
"Płacisz psom 10-15 tys. zł i masz rok spokoju". Były diler zdradza, jak wygląda handel narkotykami
"Pewnego dnia wracam do domu i widzę przed blokiem zaparkowany samochód. Dwóch typów w środku. Wydawało mi się, że mignęło mi radio policyjne. Patrzę dalej, a tam, gdzie chowałem zioło, ktoś stoi i gada przez telefon. Myślę - namierzyli mnie!".
-
Cmentarze jak bazary. Dziś kupisz tam wszystko. Obrusy, pieczone kasztany, kosmetyki, pączki i... chipsy na patyku
Znicze, pańska skórka czy wiązanki - to na cmentarzach standard. Jednak we Wszystkich Świętych można tam kupić o wiele więcej. Czy otoczenie nekropolii nie przypomina w ten dzień bazaru?
-
Przy rondzie Daszyńskiego położono niezwykły chodnik. Będzie oczyszczał powietrze
Przy biurowcu Generation Park przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie pojawił się nietypowy chodnik. Oprócz swojej pierwotnej funkcji, będzie miał jeszcze jedną - będzie oczyszczał powietrze.
-
"Zaczął kopać swój neseser i krzyczeć: chcę rozmawiać z kierownikiem!" Warszawiacy świadkami wybuchów agresji
Byliście kiedyś świadkiem niezrozumiałego, niekontrolowanego czy absurdalnego wybuchu agresji w miejscu publicznym? Oni byli i nie mieli pojęcia, jak zareagować. Te historie przyprawiają o szybsze bicie serca. Skąd w warszawiakach tyle agresji? Czy jesteśmy tak bardzo sfrustrowani? Jak sobie radzić z agresją? Te historie wydarzyły się naprawdę.
-
Jakich zmian oczekują warszawiacy? Mokotów tonie w śmieciach, Śródmieście i Żoliborz narzekają na smog [RAPORT]
Firma Morizon zapytała warszawiaków o największe problemy w ich dzielnicach. Wnioski? Mieszkańcy Mokotowa uskarżają się na problem z wywózką śmierci i niski poziom bezpieczeństwa, w Wilanowie i Wesołej dużym problemem jest słaba komunikacja z resztą miasta, w Śródmieściu smog, a na Ochocie - zbyt mało koszy na śmieci. A to tylko niektóre uwagi, którymi podzielili się mieszkańcy.
-
Warszawski barman zdradza, jak oszukują barmani! I radzi, jak uchronić się przed "wałkami"
Prawdopodobnie nie raz zostaliście oszukani przez barmana i nawet tego nie wyłapaliście. Warto jednak czasem uważniejszym okiem przyjrzeć się temu, co barman wyczynia, żeby w porę zareagować. Tylko na co zwracać uwagę? Poprosiliśmy jednego z warszawskich mistrzów sztuki barmańskiej, aby uchylił rąbka tajemnicy na temat tego, jakich "wałków" dopuszczają się barmani.
-
Festiwal Wódki i Zakąski już po raz drugi. To jedyny taki festiwal w Polsce
Festiwal Wódki i Zakąski wraca do Warszawy. W najbliższy weekend w Reducie Banku Polskiego odbędzie się druga edycja. To najważniejsze święto naszego narodowego trunku oraz polskiej tradycji wódki i zakąski.
-
Nocny Market po raz ostatni na Dworcu Głównym. To ostatnia okazja, żeby go odwiedzić
Nocny Market ostatecznie znika z Dworca Głównego w Warszawie. Najbliższy weekend będzie ostatnią okazją, żeby go tam odwiedzić. Czy i gdzie będzie organizowany Nocny Market? Nadal nie wiadomo.