Przed nami piękny weekend. Gdzie najlepiej spędzić czas na powietrzu?

Wiosna pełną parą. W weekend ma być ponad 20 stopni! Niektóre warszawskie knajpki już otworzyły swoje ogródki letnie, inne - szykują ostatnie atrakcje. A kiedy ruszy sezon nad Wisłą?

Knajpa pod chmurką, która jako jedna z pierwszych otworzy się w ten weekend w Warszawie to ta w Parku Skaryszewskim. Lokal "Przystań" znajduje się nad brzegiem Jeziorka Kamionkowskiego.

Na przywitanie cytrynówka 

Z okazji otwarcia sezonu dla gości przygotowano niespodzianki, min. dla dorosłych - darmowe cytrynówki, dla dzieci - animacje. Będzie też grill i leżaki. 

A jeżeli w przyszłym tygodniu dopisze pogoda uruchomimy wypożyczalnię kajaków - zapowiada Gabriela Mnich, manager "Przystani.

100 food trucków w jednym miejscu

W nadchodzący weekend mamy też szansę uczestniczyć w 8. edycji "Żarcia Na Kółkach" - największego w Polsce zlotu food trucków, który odbywa się na błoniach PGE Narodowego.

Do wyboru blisko 100 food trucków, potrawy z niemal wszystkich kontynentów. Dania przygotowywać będzie m.in "Bufet na Kółkach", "Ale Fryta", "Robimy Pierogi" czy " Gofreak". Co ważne - wstęp na imprezę jest bezpłatny. 

Jak informują kawiarnie i bary z ogródkami - będą otwierać swoje przestrzenie na powietrzu w zależności od pogody - możemy się spodziewać, że większość ogródków w ten weekend będzie czekać na spragnionych przebywania na świeżym i ciepłym powietrzu gości.

Sezon nad Wisłą

Na otwarcie sezonu letniego nad rzeką musimy jeszcze poczekać do majówki. Atrakcje na ten miesiąc już zapowiedzieli właściciele La Playa i Boogaloo Beach Bar.

Na Cyplu Czerniakowskim działalność rozpoczęła już flota Miami Wars. Od wczoraj pływają tam motorówki i barka, jednak ogródek z barem i pełnowymiarową kuchnią ruszy 28 kwietnia

W tym sezonie zamienimy się w mini foodcorn - zapowiada Zbyszko Cieszyński z Miami Wars. - Będzie działać u nas więcej niż jedna gastronomia.

Istotne zmiany zajdą na pewno na prawym brzegu, na Poniatówce. W miejscu popularnego niegdyś Tematu Rzeka, pojawi się strefa sportu.

Dokładnie ta, która w ubiegłym roku działała przed Pałacem Kultury i Nauki. Zostanie ona przeniesiona na plażę przy Moście Poniatowskiego - zapowiada Tomasz Demiańczuk z biura prasowego stołecznego ratusza.

Warszawiacy będą mogli zagrać tu w piłkę siatkową, nożną oraz badmintona. Kiedy? Od początku maja. W tym roku działać również będzie Plażowa. Nie wiadomo jednak dokładnie od kiedy, ponieważ cały trwa przetarg na zagospodarowanie pawilonu. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Gdyby nie ONI: nie byłoby imprez i pływania po rzece. Dzięki nim Wisła znowu żyje. Kim są? [12 OSÓB]

Więcej o: