Galeria Młociny otwarta. Przed wejściem czekały dzikie tłumy. Policja musiała kierować ruchem

Galeria Młociny po wielu miesiącach oczekiwania w końcu została otwarta. W czwartek 23 maja przed wejściem do nowej galerii handlowej na Bielanach czekał tłum ludzi. W środku czekały na nich atrakcje - od paneli z gwiazdami, przez atrakcje dla dzieci, aż po rabaty. Nie obyło się jednak bez niewielkich problemów.
Galeria Młociny w Warszawie na dzień przed oficjalnym otwarciem Galeria Młociny w Warszawie na dzień przed oficjalnym otwarciem Fot. Agata Grzybowska / Agencja Wyborcza.pl

Otwarcie Galerii Młociny

Galeria Młociny na Bielanach otworzyła swoje podwoje w czwartek 23 maja. To najnowszy obiekt handlowy w Warszawie, który ma do dyspozycji aż 76 tys. mkw. Jak informują pracownicy bielańskiej galerii, w środku klienci znajdą aż 220 sklepów i punktów usługowych. Dodatkowo w środku są również biura, centrum medyczne, miejsca zabaw dla dzieci, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz pierwsze w dzielnicy wielosalowe kino. 

22.05.2019 Warszawa , ulica Zgrupowania AK '' Kampinos '' 15 . Galeria Mlociny przed otwarciem planowanym na 23.05.2019 .
Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta

Galeria Młociny chwali się swoim nowatorskim podejściem do projektowania. Chodzi o drugie piętro galerii, na którym znajduje się przestrzeń restauracyjna i rozrywkowa połączona z zielonym ogrodem na dachu. 

Tłumy na otwarciu Galerii Młociny w maju 2019 r. Otwarcie galerii w poniedziałek, 4 maja 2020 r. po epidemii takich tłumów już nie przyciągnie Tłumy na otwarciu Galerii Młociny w maju 2019 r. Otwarcie galerii w poniedziałek, 4 maja 2020 r. po epidemii takich tłumów już nie przyciągnie Fot. Jedrzej Nowicki / Agencja Wyborcza.pl

Tłumy przed Galerią Młociny

W czwartek rano przed wejściem do Galerii Młociny ustawił się spory tłum ludzi, którzy czekali na jej otwarcie. Na zdjęciach widać, że kolejka zakręcała aż za róg ogromnego budynku galerii handlowej. 

23.05.2019 Warszawa , Mlociny . Otwarcie galerii Mlociny .  
Fot . Jedrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Fot. Jedrzej Nowicki / Agencja Gazeta

Otwarcie Galerii Młociny Otwarcie Galerii Młociny Fot. Jedrzej Nowicki / Agencja Wyborcza.pl

Tłum na otwarciu Galerii Młociny

Wiele osób było zdziwionych tym, że taki tłum ludzi miała czas, aby w środku tygodnia, w samo południe wybrać się do galerii handlowej. Już wcześniej mieszkańcy Warszawy zwracali uwagę na to, że to niefortunny termin. 

Kto robi otwarcie w czwartek, co? - pisała pani Natalia.
W czwartek? Jeśli ktoś tam przyjdzie to tylko mamusie na wychowawczym i licealiści - dodawała pani Iwona. 

23.05.2019 Warszawa , Mlociny . Otwarcie galerii Mlociny .  
Fot . Jedrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Fot. Jedrzej Nowicki / Agencja Gazeta

Na zdjęciach z otwarcia Galerii Młociny widać jednak, że chętnych nie brakowało, a w tłumie są nie tylko kobiety z dziećmi i uczniowie. 

Otwarcie Galerii Młociny Otwarcie Galerii Młociny Fot. Jedrzej Nowicki / Agencja Wyborcza.pl

Atrakcje na otwarciu Galerii Młociny

Co przyciągnęło tak dużo osób do centrum handlowego? Wbrew pozorom wcale nie były to darmowe prezenty. Galeria Młociny z okazji otwarcia przygotowała inne atrakcje: panele dyskusyjne i porady o modzie, darmowe makijaże, animację dla dzieci, pokazy kulinarne czy koncerty. Z okazji otwarcia na Bielany przyjechały m.in. Joanna Krupa, Joanna Horodyńska, Gabi Drzewiecka czy Macademian Girl.

Dodatkowo klienci nowej galerii handlowej mogli liczyć także na specjalne zniżki w większości sklepów mieszczących się w Galerii Młociny.

23.05.2019 Warszawa , Mlociny . Otwarcie galerii Mlociny .  
Fot . Jedrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Fot. Jedrzej Nowicki / Agencja Gazeta

Mimo to wiele osób nadal nie może uwierzyć, że otwarcie centrum handlowego przyciągnęło aż tyle osób. Pisali na Facebooku:

Można by pomyśleć, że to pierwsza galeria handlowa w Warszawie
A wydawałoby się, że czasy szału jak przy otwieraniu pierwszego McDonald'sa przy Świętokrzyskiej minęły bezpowrotnie...
Otwarcie Galerii Młociny Otwarcie Galerii Młociny Fot. Jedrzej Nowicki / Agencja Wyborcza.pl

Ogromny korek przy Galerii Młociny

Otwarcie Galerii Handlowej to jednak nie tylko uśmiechnięte twarze nowych klientów. Mieszkańcy okolicy informują o kilku problemach, które towarzyszyły dzisiejszemu otwarciu. Szybko okazało się, że w pobliżu Galerii Młociny tworzą się ogromne korki.

Jak informuje portal Tustolica.pl, już na godzinę przed otwarciem dojazd do galerii czy nawet przejechanie obok niej graniczyło niemal z cudem. Na miejscu pojawiła się policja, która kierowała ruchem, aby pomóc rozładować zator. Dość tłoczno było także w komunikacji miejskiej. 

Zablokowane wszystkie dojazdowe, osiedlowe uliczki koło Galerii. Policja pomaga pieszym przejść przez pasy. Skandal i koszmar dla mieszkańców - pisała pani Beata, mieszkanka Bielan.

23.05.2019 Warszawa , Mlociny . Otwarcie galerii Mlociny .  
Fot . Jedrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Fot. Jedrzej Nowicki / Agencja Gazeta

To jednak nie wszystko. Warszawiacy z Bielan, którzy mieszkają blisko nowej galerii, piszą także, że przeszkadza im hałas dobiegający z Galerii Młociny.

Naprawdę trzeba od 7 rano, wszystkich okolicznych mieszkańców bombardować tak głośną muzyką? Fajnie że planujecie koncerty, ale wtedy zatrudnia się dobrych dźwiękowców, którzy tak ustawią wszystko, że całe osiedle nie będzie dudnić - pisała pani Lena. 
Galeria ma uroczyste otwarcie jutro, ale gracie w środę od siódmej rano (z przerwami, owszem) - szczerze mówiąc, mam już dosyć, pęka mi głowa. Widzę, że i sąsiedzi są mocno tym zaniepokojeni. Czy ten dzień zabawy okoliczni mieszkańcy dostają w gratisie? I czy to jest zapowiedź przyszłych atrakcji? Jeśli tak, to nie zapowiada się dla nas fajnie - narzekała pani Izabela. 

Galeria zapewnia jednak, że to jednorazowa okoliczność i mieszkańcy nie mają się czym martwić. Otwarcie zakończy się tuż przed ciszą nocną - o godzinie 22. 

Już wiosną 2019 roku zrobimy zakupy w sklepie Primark w Polsce Już wiosną 2019 roku zrobimy zakupy w sklepie Primark w Polsce mat. prasowe

Co z tym Primarkiem?

Zdaje się, że wielu warszawiaków, którzy odwiedzili dziś Galerię Młociny, było rozczarowanych tym, że nie znaleźli w środku sklepu Primark. Od kilku miesięcy mówiło się o tym, że popularna sieć ma otworzyć swój pierwszy sklep w Polsce, a na jego lokalizację wybrano właśnie Galerię Młociny. Dziś klienci przekonali się jednak, że sklepu nie ma jeszcze w galerii na Bielanach. 

Z tym Primarkiem to niezły kawał wszystkim zrobiliście - napisał pan Marcin na Facebooku. 

Warszawiak nie jest odosobniony. Dziesiątki osób pyta na profilu Galerii Młociny o to, czy sklep Primark będzie w centrum handlowym. "Nie o wszystkich szczegółach możemy jeszcze mówić, ale zdradzimy, że spodziewamy się w Galerii Młociny debiutu marki, której sklepy są obecne m.in w Paryżu, Barcelonie czy Lizbonie" - uspokajają ich pracownicy Galerii. 

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że otwarcia pierwszego sklepu Primark w Warszawie można spodziewać się za kilka miesięcy - w okolicach lata. 

Więcej o: