Przy rondzie Daszyńskiego położono niezwykły chodnik. Będzie oczyszczał powietrze

Przy biurowcu Generation Park przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie pojawił się nietypowy chodnik. Oprócz swojej pierwotnej funkcji, będzie miał jeszcze jedną - będzie oczyszczał powietrze.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak każdy inny chodnik. Nowy chodnik o powierzchni boiska piłkarskiego nie jest jednak zwyczajny. Będzie pomagał w walce ze smogiem. 

Chodnik walczący ze smogiem

Antysmogowy chodnik położono przy Generational Park przy Rondzie Daszyńskiego. Jest stworzony ze specjalnych betonowych płyt, które mają właściwości fotokatalityczne. Oznacza to, że pod wpływem działania promieni słonecznych jest w stanie zredukować stężenie szkodliwych substancji w powietrzu. Dwutlenek węgla inne substancje są rozkładane na neutralne substancje, a następnie wraz z wodą przedostają się do gleby. 

Co więcej chodnik przy rondzie Daszyńskiego ma również funkcję samooczyszczającą. 

Chodnik jest w stanie znacznie oczyścić powietrze, a co za tym idzie zmniejszyć problem smogu w Warszawie. Podczas badań udowodniono, że w warunkach miejskich jest w stanie poprawić jakość powietrza o 30 proc. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Przy rondzie Daszyńskiego położono niezwykły chodnik. Będzie oczyszczał powietrze
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 4 razy 2

  No to pojechaliście po bandzie...
  Bo na co można rozłożyć dwutlenek węgla? Teoretycznie jedynie na węgiel i tlen, choć w praktyce jest to raczej niemożliwe, zwłaszcza w warunkach ulicznych. Ale jak widać sponsor tego chodnika, zdołał panią "olęsup" przekonać, że wylany w charakterze chodnika beton, SKUTECZNIEJ oczyszcza powietrze niż trawnik, drzewa i krzewy.

  A ja pytam: pani Olu, czy ukończyła pani choć podstawówkę? Bo ja czytając pani kolejne artykuły, mam coraz więcej wątpliwości... :-(

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 3 razy -1

  A co z miejscami parkingowymi dlaczego sie wszystkie chodniki słupkuje a z kierowców tylko zdziera kase?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX