Mościska. Wjechali do marketu kradzioną koparką i wyrwali bankomat

Do skomplikowanej logistycznie kradzieży gotówki z bankomatu, zlokalizowanego przy sklepie Tesco w Mościskach pod Warszawą, doszło w nocy z czwartku na piątek. Zuchwali sprawcy wyrwali bankomat przy pomocy skradzionej wcześniej koparki. Mieli użyć również flar oraz tymczasowej sygnalizacji świetlnej.
Zobacz wideo Dworczyk przeprasza po zamieszaniu ze szczepionkami. "Ministra zdrowia nie było na wczorajszym sztabie"

Nieznani sprawcy prawdopodobnie przy użyciu koparki wyrwali bankomat znajdujący się na ul. Estradowej, przy sklepie Tesco w Mościskach. Podczas włamania uszkodzili m.in. hol sklepu oraz elewację budynku. Złodziejom udało się przechwycić pieniądze i uciec. 

Mościska. Złodzieje wyrwali bankomat kradzioną koparką

- Około godziny 3.45 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kradzieży bankomatu z jednej z placówek handlowych w miejscowości Mościska. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali uszkodzoną elewację budynku, natomiast podczas penetracji terenu w pobliżu marketu odnaleźli również uszkodzony bankomat. Bez kasetek - relacjonowała Ewelina Gromek-Oćwieja z Komendy Powiatowej Policji dla powiatu warszawsko-zachodniego, cytowana przez TVN Warszawa

W trakcie przeszukiwania terenu policjanci natrafili na skradzioną wcześniej koparkę. Z kolei na ulicy przed marketem oraz za nim, pojawiła się sygnalizacja świetlna. Nikt nie był w stanie określić, skąd się tam wzięła, jednak nie ma wątpliwości, iż ma ona związek ze sprawą, podkreślała policjantka w rmf24.pl

Flary miały robić zasłonę dymną przed monitoringiem

Na parkingu przed sklepem policja zabezpieczyła pozostałości materiałów pirotechnicznych. Śledczy podejrzewają, że pod marketem mogło dojść do wybuchu. Niewykluczone, że złodzieje chcieli w ten sposób zasłonić widok kamerom monitoringu. 

- Ujawniona koparka i sygnalizacja świetlna najprawdopodobniej łączą się z tą sprawą. Jest to jedna z wersji, które bierzemy pod uwagę. Policjanci ustalają na miejscu okoliczności tego zdarzenia. Bez zgromadzenia nagrań oraz zeznań świadków tego zdarzenia, nie możemy obecnie niczego wykluczyć - zaznaczyła funkcjonariuszka. 

Nie ma informacji o żadnych ofiarach zdarzenia, nie wiadomo również, jaka ilość gotówki została ukradziona.

Policjanci wydali apel do wszystkich osób, które mogą posiadać informacje ważne dla śledztwa, o kontakt z komendą policji w Starych Babicach. Szczególna prośba kierowana jest do kierowców przejeżdżających w pobliżu miejsca zdarzenia, jeśli w ich pojazdach są zainstalowane kamery. 

Więcej o: