Warszawa. Gang "Ojca" rozbity. Mogli wprowadzić na rynek nawet 100 kg narkotyków

100 kilogramów narkotyków mogli wprowadzić na rynek gang, którym kierował Marcin K., ps. "Ojciec" To ustalenia Centralnego Biura Śledczego Policji, które przeprowadziło akcję zatrzymania członków grupy przestępczej powiązanej z pseudokibicami jednego z warszawskich klubów sportowych. W sumie w rękach policjantów jest 12 osób.
Zobacz wideo CBŚP rozbiło warszawski gang narkotykowy

Zorganizowaną grupę przestępczą, która działała w Warszawie rozpracowywali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Rzeszowie Ich praca trwała kilka miesięcy, podczas których ustalili, że podejrzani mogli wprowadzić do obrotu ponad 100 kg narkotyków. Zgodnie z oświadczeniem policji "wśród zatrzymanych znajdują się osoby wywodzące się z praskiego półświatka przestępczego powiązanego z pseudokibicami jednego z warszawskich klubów sportowych".

Warszawa. Gang "Ojca" rozbity. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań

Policja w czasie dużej skoordynowanej akcji zatrzymała 11 osób, w tym Marcina K. ps. "Ojciec", który miał kierować pracami gangu. Jedna podejrzewana osoba została doprowadzona z aresztu - mężczyzna trafił tam po wcześniejszym zatrzymaniu za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Zatrzymani, to mieszkańcy Warszawy oraz najbliższej okolicy, mają od 21 do 43 lat. Funkcjonariusze przeszukali ich miejsca zamieszkania - odnaleziono kokainę, marihuanę, amfetaminę, tabletki MDMA, blisko 40 tys. zł w gotówce, telefony komórkowe, laptopy oraz kastety. CBŚP informuje, że grupa przestępcza "wprowadzała do obrotu środki odurzające i substancje psychotropowe, głównie amfetaminę, kokainę, mefedron, marihuanę oraz tabletki MDMA".

W sumie członkowie gangu mogli wprowadzić na rynek 100 kg różnego rodzaju narkotyków wartych około 5 mln zł. Niektórzy z podejrzanych są dobrze znani policjantom - byli karani za przestępstwa narkotykowe czy przeciwko życiu i zdrowiu. Mieli także powiązania ze środowiskiem pseudokibiców jednego z warszawskich klubów sportowych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszystkim zatrzymanym grozi także odpowiedzialność za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Dziewięć z zatrzymanych osób trafiło do aresztu. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Więcej o: