Warszawa. Policja poszukuje "Froga". Pirat drogowy ma odsiedzieć 1,5 roku w więzieniu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek poszukują Roberta Nogala ps. "Frog". Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Ma odsiedzieć karę 1,5 roku więzienia.

Robert Nogal pseud. Frog został skazany na rok i sześć miesięcy więzienia w styczniu 2020 roku. Wyrok ten dotyczył zdarzenia z 19 września 2018 roku. Tego dnia policjanci drogówki zatrzymali "Froga" na ul. Dywizjonu 303 w Warszawie. Podczas rutynowej kontroli okazało się, że prowadził auto pomimo sądowego zakazu. Tłumaczył wówczas, że jest właścicielem wypożyczalni samochodów i chciał tylko odstawić pojazd - pisze Polsat News

Mężczyzna miał stawić się do odbycia kary, ale tego nie zrobił, dlatego szuka go policja.

"Policjanci apelują do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny o kontakt pod numerem telefonu 47 723-81-71, 47 723-87 50 lub z najbliższą jednostką Policji. Informacje można także przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: dyzurny.kp-targowek@ksp.policja.gov.pl" - czytamy na stronie Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze zapewniają, że dochowają tajemnicy, a informator pozostanie osobą anonimową. 

Zobacz wideo Bielsko-Biała. 50-latek w sportowym aucie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość

Policja szuka "Froga". Został skazany już kilkukrotnie 

"Frog" jest znany wymiarowi sprawiedliwości od lat. W 2019 roku został skazany za kręcenie "bączków" przed centrum handlowym przy ul. Marywilskiej w Warszawie. Mężczyzna prowadził auto, choć miał wówczas zakaz prowadzenia samochodu. Został za to skazany na 15 tys. zł grzywny.

W 2021 roku został skazany po raz kolejny. Tym razem sprawa dotyczyła sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. W 2014 roku "Frog" uczestniczył w nielegalnym rajdzie na trasie Jędrzejów - Kielce. Po pięcioletniej batalii sądowej został skazany za ten czyn na dwa lata i sześć miesięcy bezwzględnego więzienia. 

Więcej o: