Policja szuka sprawców kradzieży sprzętu medycznego dla niemowląt. Poznajesz tych mężczyzn?

Warszawska policja apeluje o pomoc w odnalezieniu sprawców kradzieży sprzętu medycznego. Urządzenia służą do badania słuchu niemowląt i są unikalne w skali kraju.
Zobacz wideo Skarżysko-Kamienna. 20-latek "dla żartu" ukradł znak drogowy

Policja ze Śródmieścia opublikowała wizerunki osób podejrzanych o związek z kradzieżą specjalistycznego sprzętu do badania słuchu niemowląt. Wszyscy, którzy mogą mieć informacje na temat zdarzenia, proszeni są o kontakt z komendą.

Skradziono unikalny sprzęt do badania słuchu niemowląt

Jak podaje policja, sprawcy zdarzenia zaparkowali samochód przy ulicy Waryńskiego w Warszawie, a następnie ukradli torbę ze specjalistyczną aparaturą: audiometrem tonalnym i tympanometrem z modułami klinicznymi do wykonywania badań, programatory, stetoklip oraz aparaty słuchowe w wersji demo. To sprzęt unikalny w skali kraju, w Polsce dostępne są jedynie cztery takie. Podinspektor Robert Szumiata, Oficer Prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I podkreśla, że skradzione urządzenia są bezużyteczne dla złodziei, ponieważ brakuje do nich komputera ze specjalistycznym oprogramowaniem.

Policja szuka sprawców kradzieży aparatury medycznej. Poznajesz te osoby?

Policja apeluje, by wszystkie osoby, które otrzymają ofertę kupna takich urządzeń, skontaktowały się osobiście lub telefonicznie z funkcjonariuszami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12. Postępowanie prowadzone jest przez śródmiejski wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Kamery zarejestrowały wizerunki osób podejrzanych o kradzież - wszelkie informacje na temat zdarzenia można zgłosić, dzwoniąc pod numer telefonu 4772 383 92, 4772380 21, 504 314 116, na numer alarmowy 112 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@policja.gov.pl.

Więcej o: