Ze schroniska zniknęła skarbonka z pieniędzmi na nowe budy dla psów. Policja prosi o pomoc

Do schroniska dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim włamało się dwóch mężczyzn. Ukradli sprzęt elektroniczny i skarbonkę z datkami na podopiecznych placówki. Policja prosi o pomoc w ich znalezieniu i publikuje wizerunki domniemanych sprawców.
Zobacz wideo

Schronisko dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim zostało okradzione. To nie pierwszy raz, kiedy ktoś pokusił się na taki postępek. W zeszłym roku pisaliśmy o schronisku w Celestynowie, które rabusie ograbili w 5 minut.

Schronisko dla zwierząt okradzione

O podobnym problemie poinformowało schronisko Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych. Złodzieje weszli do biura placówki około godziny 3 w nocy czwartku na piąteki. Zabrali z niej laptop, telefon komórkowy oraz skarbonkę pełną datków przeznaczonych na pomoc zwierzętom. W środku było ok. 4 tys. złotych przeznaczonych na nowe budy. Pracownicy schroniska szacują, że łącznie chodzi o szkodę w wysokości około 8 tys. złotych. 

Nowodworska policja ustaliła już, kto mógł był odpowiedzialny za kradzież i publikuje wizerunki dwóch mężczyzn - Dawida O. i Daniela B. Jak podaje "Gazeta Powiatowa", mężczyźni niedawno zatrudnili się w schronisku. 

"Każdy kto posiada informacje, które pomogą w ujęciu mężczyzn proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim" - apelują policjanci. Informacje można przekazać pod nr. tel.: (22) 775 22 01-04, (22) 60 44 247 lub (22) 775 33 05 lub osobiście na posterunku policji. 

O pomoc apeluje również samo schronisko. Proszą o zgłaszanie informacji na numer telefonu 506-403-514.

Wolontariusze Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych dziękują wszystkim za pomoc. Dodają, że pomimo iż wiele osób proponuje zorganizowanie zbiórki na poczet straconych pieniędzy, nie to jest teraz dla nich najważniejsze. Pracownikom zależy przede wszystkim na znalezieniu i ukaraniu sprawców. A jeśli ktoś chce pomóc, wolontariusze zapraszają do odwiedzenia schroniska i adopcji psów. 

Więcej o: