Ze schroniska zniknęła skarbonka z pieniędzmi na nowe budy dla psów. Policja prosi o pomoc

Do schroniska dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim włamało się dwóch mężczyzn. Ukradli sprzęt elektroniczny i skarbonkę z datkami na podopiecznych placówki. Policja prosi o pomoc w ich znalezieniu i publikuje wizerunki domniemanych sprawców.
Zobacz wideo

Schronisko dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim zostało okradzione. To nie pierwszy raz, kiedy ktoś pokusił się na taki postępek. W zeszłym roku pisaliśmy o schronisku w Celestynowie, które rabusie ograbili w 5 minut.

Schronisko dla zwierząt okradzione

O podobnym problemie poinformowało schronisko Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych. Złodzieje weszli do biura placówki około godziny 3 w nocy czwartku na piąteki. Zabrali z niej laptop, telefon komórkowy oraz skarbonkę pełną datków przeznaczonych na pomoc zwierzętom. W środku było ok. 4 tys. złotych przeznaczonych na nowe budy. Pracownicy schroniska szacują, że łącznie chodzi o szkodę w wysokości około 8 tys. złotych. 

Nowodworska policja ustaliła już, kto mógł był odpowiedzialny za kradzież i publikuje wizerunki dwóch mężczyzn - Dawida O. i Daniela B. Jak podaje "Gazeta Powiatowa", mężczyźni niedawno zatrudnili się w schronisku. 

"Każdy kto posiada informacje, które pomogą w ujęciu mężczyzn proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim" - apelują policjanci. Informacje można przekazać pod nr. tel.: (22) 775 22 01-04, (22) 60 44 247 lub (22) 775 33 05 lub osobiście na posterunku policji. 

O pomoc apeluje również samo schronisko. Proszą o zgłaszanie informacji na numer telefonu 506-403-514.

Wolontariusze Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych dziękują wszystkim za pomoc. Dodają, że pomimo iż wiele osób proponuje zorganizowanie zbiórki na poczet straconych pieniędzy, nie to jest teraz dla nich najważniejsze. Pracownikom zależy przede wszystkim na znalezieniu i ukaraniu sprawców. A jeśli ktoś chce pomóc, wolontariusze zapraszają do odwiedzenia schroniska i adopcji psów. 

Więcej o:
Komentarze (59)
Ze schroniska zniknęła skarbonka z pieniędzmi na nowe budy dla psów. Policja prosi o pomoc
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 89 razy 55

  Prawdziwi z nich bohaterowie wyklęci co to powstali z kolan :) już po gębach widać, że bliskie są im polsko - katolickie narodowe wartości - bóg, honor i ojczyzna, i bez wahania skopią Żyda, Ukraińca czy geja. Trzeba ich szukać w kółkach różańcowych okolicznych plebanii, ewentualnie w klubach sympatyków Rybaka, Międlara i reszty tych rdzennych genetycznie Polaków.

 • wesslingharald

  Oceniono 51 razy 51

  No niech mi nikt nie mówi, że wygląd nic nie mówi o człowieku. Widząc takie ryje w metrze odruchowo sprawdzam czy mam portfel i zegarek, a wciąż jestem oskarżany o wrogość, niechęć i uprzedzenia. :(

 • cezar85

  Oceniono 42 razy 40

  zachowujcie się jak gwiazdy, chłopaki

  jesteście sławni

  rodzice muszą być dumni

 • hunkyyankee

  Oceniono 35 razy 33

  Beneficjenci pińcetplusów. Im się to po prostu należało!

 • mackowy74

  Oceniono 55 razy 33

  WIDAĆ,ŻE TO ULBIEŃCY NOWEJ WŁADZY, KOSZULKI Z WYKLĘTYM I I POGARDA DLA INNYCH!!

 • white_lake

  Oceniono 35 razy 31

  co za bydlaki, najbardziej potrzebujących okradać

 • matka71

  Oceniono 30 razy 26

  takie geby latwo zapamietac.Mysle ze szybko trafia za kratki

 • antykancelista73

  Oceniono 29 razy 21

  jakie inteligentne twarze młodych wyklętych pobożnych polskich patriotów, wyznawców i wyborców kaczego pokurcza.......

 • andi113

  Oceniono 21 razy 21

  Wystarczy popatrzeć ne te facjaty....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX