Centrum obserwacyjne na dachu, prywatny basen, minigolf... Ile kosztuje mieszkanie w nowym, luksusowym budynku na Powiślu?

Penthouse'y, apartamenty dwupoziomowe, apartamenty z prywatnym basenem, Vip Club, mini golf i coś, czego nie ma żaden inny apartamentowiec w Warszawie - centrum obserwacyjne na dachu. Ile zapłacicie za mieszkanie w Solec Residence Kryształ Powiśla?

Spodobało Ci się? Polub nas

28 maja wmurowano kamień węgielny pod nową inwestycję na Powiślu. W miejscu, gdzie jeszcze niedawno rozbrzmiewały dźwięki klubowe 1500 m2 do wynajęcia powstaje ekskluzywny budynek - Solec Residence Kryształ Powiśla. Apartamentowiec z przestrzenią przeznaczoną na lokale usługowe oraz biura ma zostać oddany do użytku w I kw. 2017 r.

Solec Residence Kryształ PowiślaSolec Residence Kryształ Powiśla materiały prasowe materiały prasowe

Budynek znajduje się prawdopodobnie w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Warszawie - na wciąż rozwijającym się warszawskim Powiślu, gdzie jest dużo zieleni, skąd dwa kroki do Placu Trzech Krzyży, Centrum Nauki Kopernik czy po prostu - Wisły i bulwarów nadwiślańskich. Jedyną wadą wydaje się bliskość Stadionu Narodowego, na którym odbywają się często głośne imprezy oraz dużej i ruchliwej Wisłostrady. Ale, jak podkreślił inwestor, okna od strony ulicy zostały wyposażone w dodatkowe dźwiękoszczelne elementy.

Solec Residence Kryształ PowiślaSolec Residence Kryształ Powiśla Lobby/ materiały prasowe Lobby/ materiały prasowe

Inwestor zaznaczył, że apartamenty Solec Residence kierowane są przede wszystkim do osób zamożnych, którym mieszkanie na obrzeżach Warszawy w domach z ogródkiem daje już się we znaki. - Takie osoby zdają sobie sprawę z tego, ile wysiłku trzeba włożyć w opiekę nad takim domem, mają świadomość tego, że na dojazd do centrum muszą przeznaczyć dużo czasu. Coraz więcej warszawiaków interesuje się więc zakupem atrakcyjnego mieszkania w samym centrum, gdzie mają wszelkie możliwe udogodnienia - bliskość miejskiego życia, komfort mieszkania oraz dodatkowe usługi, jak tę w postaci concierge'a, który jeżeli sobie tego zażyczymy rano na śniadanie przyniesie nam świeże bułeczki - opowiada Marian Okręglicki, Prezes Sawa Apartments.

Solec Residence Kryształ PowiślaSolec Residence Kryształ Powiśla Vip Club/ materiały prasowe Vip Club/ materiały prasowe

W Solec Residence Kryształ Powiśla wydaje się, że wszystko będzie zapewnione. A nawet więcej. Mieszkańcy będą mogli korzystać z siłowni (ze sprzętem cardio i wolnymi ciężarami), mini golfa (rzeczywiście mini, bo na niewielkim, wąskim tarasie), ścianki wspinaczkowej (co prawda wysokiej jedynie na 5 metrów) oraz Vip Clubu z bilardem, kanapami, wyjściem na taras.

Solec Residence Kryształ PowiślaSolec Residence Kryształ Powiśla Pole golfowe/ materiały prasowe Pole golfowe/ materiały prasowe

Ciekawym i, dość nietypowym pomysłem, wydaje się umieszczenie w budynku, a w rzeczywistości - na dachu budynku - centrum obserwacyjnego. Ze specjalnej kopuły (której koszt to jak poinformował nas inwestor 200 tys. zł albo 200 tys. Euro - negocjacje wciąż trwają) będzie można oglądać słońce i gwiazdy. Obraz z kopuły będzie również przesyłany do apartamentów, gdzie na własnym telewizorze będzie można obserwować niebo. W kopule zmieści się prawdopodobnie ok. 6 osób. Zapytaliśmy inwestora, skąd pomysł właśnie na centrum obserwacyjne. Prezes Marian Okręglicki przyznał, że to nie on wpadł na ten pomysł i do tej pory był wobec niego dość sceptyczny. Podobno jednak w Stanach Zjednoczonych umieszczanie tego typu centrum obserwacyjnych w apartamentowcach to częsta praktyka. Prawdopodobnie również ze względu na niewielkie koszty utrzymania tego typu urządzenia.

Solec Residence Kryształ PowiślaSolec Residence Kryształ Powiśla materiały prasowe materiały prasowe

Przejdźmy jednak do mieszkań i przede wszystkim - cen. Solec Residence składa się z trzech części - do każdej można się dostać osobną klatką. Projekt zakłada obecnie 113 apartamentów, jednak jak podkreślił inwestor, wśród klientów jest duże zapotrzebowanie na większe apartamenty, dlatego ich wielkość jest wciąż do negocjacji. W oficjalnej ofercie znajdują się jednak zarówno małe mieszkania 40m2, średnie - 60m2 oraz duże apartamenty dwupoziomowe - 180 m2 czy penthause'y. Każdy apartament posiada balkon, taras lub przeszkloną loggię, która pełni dodatkowo funkcję bariery akustycznej. Mieszkania są wysokie na 2,70 - 3 m, w zależności od apartamentu. W apartamencie dwupoziomowym ściany są najwyższe.

Parter zaprojektowano pod funkcję usługową. Podobno część przestrzeni już została sprzedana. Nie wiadomo jednak, jakie lokale znajdą się w budynku - inwestor nie sprawuje nad tym kontroli. Na dachu jednego z "bloków" mieścić się będzie niewielki, kilkumetrowy basen otwarty. Inwestor poinformował jednak, że będzie on dostępny wyłącznie dla właścicieli jednego z apartamentów.

Solec Residence Kryształ PowiślaSolec Residence Kryształ Powiśla Apartamenty/ materiały prasowe Apartamenty/ materiały prasowe

Mieszkania będą klimatyzowane, ale wyłącznie te od piątego piętra w górę. Inwestor podkreślił jednak, że jeżeli klient zakupi mieszkanie na niższym poziomie i będzie koniecznie chciał umieścić klimatyzację w swoim apartamencie, będzie również taka możliwość - za dodatkową opłatą. Mieszkania oddawane będą w stanie deweloperskim, ale, jak poinformował inwestor, będzie możliwość skorzystania z oferty firmy wykończeniowej.

A ceny? No właśnie. Tutaj pojawiły się pewne nieścisłości. Z jednej strony padały ceny w postaci widełek 10,5 tys. - 19 tys. za m2 (im wyżej, tym drożej), z drugiej inwestor wspominał również o cenie 9,5 tys. za m2. Z kolei w informacji prasowej czytamy, że ceny wynoszą od 9, 8 tys. - 14, 5 tys. za m2. Prawda jest taka, że wszystko jest do negocjacji.

Jeżeli ktoś byłby obecnie zainteresowany zakupem mieszkania wielkości 180 m2 (przyjmujemy, że cena za m2 wynosi 14,5 tys. zł) to zapłaci 2,6 mln zł. Za mieszkanie mniejsze (np. 60m2) na niższej kondygnacji zapłacimy min. 600 tys. zł. Cena za czynsz będzie się wahać prawdopodobnie - bo inwestor nie był w stanie podać konkretnych danych na tym etapie budowy - między 10 a 12 zł za m2.

Inwestor poinformował, że 20 proc mieszkań już zostało sprzedanych (czyli z 113 mieszkań sprzedanych zostało około 20). Nie są to jednak liczby dokładne, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze nie wiadomo, ile tak naprawdę docelowo powstanie mieszkań. Prezes Marian Okręglicki wspomniał również, że jest klient, który zastanawia się nad zakupem apartamentu o powierzchni ponad 100 m2. Specjalistka do sprzedaży apartamentów w Solec Residence zaznaczyła również, że bardzo często klienci kupują nie jedno mieszkanie, ale kilka - również pod inwestycję - albo dwóch znajomych kupuje mieszkania obok siebie.

Solec Residence Kryształ PowiślaSolec Residence Kryształ Powiśla Fitness/ materiały prasowe Fitness/ materiały prasowe

Żadne z mieszkań nie planuje się budować pod wynajem. W dalszym ciągu w Polsce deweloperzy tworzą mieszkania przede wszystkim na sprzedaż. Ale, jak poinformowała nas specjalistka ds. sprzedaży, również zgłaszają się osoby zainteresowane właśnie wynajęciem.

Na zdjęciach widać, jak wyglądają okolice inwestycji oraz, na jakim etapie jest budowa.

Solec Residence Kryształ PowiślaSolec Residence Kryształ Powiśla MetroWarszawa MetroWarszawa

Solec Residence Kryształ PowiślaSolec Residence Kryształ Powiśla MetroWarszawa MetroWarszawa

Solec Residence Kryształ PowiślaSolec Residence Kryształ Powiśla MetroWarszawa MetroWarszawa

Solec Residence Kryształ PowiślaSolec Residence Kryształ Powiśla MetroWarszawa MetroWarszawa

O inwestorze:

Sawa Apartments na polskim rynku działa od 2002 r. W ramach swojej działalności zrealizowała kilka inwestycji mieszkaniowych w Warszawie, jak również na terenie całej Polski (Sopot, Kazimierz Dolny, Kozubnik). Wkrótce planuje również rozpocząć budowę apartamentowca nad Zalewem Zegrzyńskim. Spółka szczególną uwagę przywiązuje do funkcjonalności oferowanych apartamentów. Prezesem i założycielem jest Marian Okręglicki.

Więcej o: