Ursynów. Ogromna plantacja marihuany w jednym z domów. Policjanci zabezpieczyli setki krzewów

Policja z mokotowskiego wydziału kryminalnego odkryli plantację marihuany w centrum Ursynowa. Na miejscu znaleźli m.in. 516 krzewów, ok. 19 kg suszu marihuany oraz 800 gramów sprasowanego w tabliczki haszyszu. Zatrzymany na plantacji 48-latek i jego dwóch wspólników zostali tymczasowo aresztowani.
Zobacz wideo Plantację konopi urządzili w domu w centrum warszawskiego Ursynowa

W wyniku działań operacyjnych policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego ustalili miejsce plantacji marihuany, które znajdowało się w jednym z domów przy ul. Bażanciej. Mężczyźni, którzy od dłuższego czasu byli obserwowani przez policję, zostali zatrzymani na miejscu, gdy próbowali opuścić posesję.

"Dwóch z mężczyzn wsiadło do mazdy, a trzeci z podejrzanych zamknął drzwi od domu na klucz i zajął miejsce za kierownicą bmw. Pasażer mazdy otworzył bramę wjazdową i zamierzał wyjechać, ale drogę zajechali mu kryminalni. Dynamicznie podjęte działania policyjne doprowadziły do obezwładnienia 48-letniego mężczyzny, jego 44-letniego wspólnika oraz najmłodszego, 26-letniego współzałożyciela plantacji. W ich towarzystwie policjanci wrócili do budynku. Drzwi otworzyli kluczami, które miał przy sobie 44-letni kierowca bmw" - podaje na swojej stronie Komenda Rejonowa Policji.

Ursynów. Marihuana we wszystkich pomieszczeniach

Jak się okazało, mężczyźni przystosowali wszystkie pomieszczenia znajdujące się w budynku pod plantację nielegalnej rośliny. "W pokojach znajdowały się namioty, lampy, wiatraki, system nawadniania, system wentylacji, rusztowania ogrodnicze oraz sznurki, na których suszyły się ścięte rośliny. Na poziomie piwnicy w jednym z pomieszczeń ujawniono również agregat prądotwórczy zasilający częściowo oświetlenie" - informuje KRP.

Dodatkowo policjanci znaleźli marihuanę przy każdym z zatrzymanych mężczyzn oraz w ich mieszkaniach. Tam też zabezpieczona została gotówka oraz telefony komórkowe.

Ursynów. Policja skonfiskowała ponad 500 krzewów marihuany

Policjanci skonfiskowali łącznie 516 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu około 19 kg suszu marihuany oraz blisko 800 gramów sprasowanego w tabliczki haszyszu. Na miejscu znaleźli również pojemniki z wysuszonymi i zrolowanymi w szyszki roślinami, hermetycznie zamykane opakowania z suszem roślinnym, zgrzewarkę do foli oraz sprasowany w tabliczki haszysz. Dodatkowo do policyjnego depozytu trafiła gotówka w kwocie 4310 zł i 675 euro.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty prowadzenia uprawy konopi indyjskich oraz wytwarzania znacznych ilości środków odurzających i ich posiadania. Został wobec nich zastosowany trzymiesięczny areszt. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: