W Dzień Kobiet zatańczą na rondzie Dmowskiego. Ruch w Centrum będzie zablokowany przez dwie godziny

W Dzień Kobiet rondo Dmowskiego w Warszawie ma się zamienić w największy parkiet w Warszawie. Odbędzie się tam disco przeciwko nienawiści. "Czas pogonić tych, co nienawidzą kobiet: mizoginów, szowinistów i nazioli" - zapowiadają organizatorki akcji. Ruch w centrum miasta na dwie godziny zostanie wstrzymany.
Zobacz wideo

8 marca o 18:00 na rondzie Dmowskiego w Warszawie zaplanowano manifestację przeciwko dyskryminacji i przemocy wobec kobiet organizowaną przez Warszawski Strajk Kobiet. Uczestnicy protestu będą wspólnie tańczyć i bawić się w rytmie muzyki disco. Zapowiadają, że rondo Dmowskiego zamieni się w tym czasie w "największy parkiet w Warszawie". Zagrają DJ Wika i duet Poważne dziewczyny.

Zatańczą na rondzie Dmowskiego przeciwko nienawiści. "Czas pogonić mizoginów"

Organizatorki akcji zapowiadają, że roztańczony protest ma być wyrazem sprzeciwu przeciwko wszystkim tym, którzy "nienawidzą kobiet". 

Czas pogonić tych, co nienawidzą kobiet: mizoginów, szowinistów i nazioli; tych, co molestują nasze dzieci i tych, co sieją nienawiść. Zanim runą pomniki wszystkich dzbanów, wytańczmy naszą rewolucję
Dobrym bitem zagłuszymy przemocową propagandę. Miłość, przyjaźń, tęcza i co tam komu w duszy gra. Różnorodność naszą bronią, a szacunek i tolerancja naszą siłą

- czytamy na stronie wydarzenia. 

Podczas roztańczonej manifestacji będą też zbierane podpisy pod petycją w sprawie zmiany nazwy rodna Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. "Już czas, by uhonorować trud i walkę setek tysięcy kobiet z podziałami, przemocą, nierównością społeczną" - motywują chęć zmiany nazwy ronda organizatorki akcji.

Będą utrudnienia. Ruch w centrum zablokowany na dwie godziny

W związku z manifestacją mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Ruch w centrum zostanie wstrzymany na dwie godziny, a w okolice ronda Dmowskiego będzie się można dostać wyłącznie metrem.

Około godziny 17 zamknięta dla ruchu drogowego zostanie jezdnia ul. Marszałkowskiej prowadząca w kierunku pl. Konstytucji na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich. W tym czasie autobusy linii 520 (tylko w kierunku pętli Marysin) pojadą objazdem - ulicami Świętokrzyską, Emilii Plater i Al. Jerozolimskimi.

W przypadku braku możliwości przejazdu przez rondo R. Dmowskiego, tramwaje i autobusy jeżdżące Alejami Jerozolimskimi i ulicą Marszałkowską zmienią trasy. Tramwaje linii 7, 22 i 25 zostaną skierowane na objazd ul. Towarową, mostem Śląsko-Dąbrowskim i al. „Solidarności”. Trasa linii 9 i 24 po stronie Śródmieścia będzie kończyła się na pl. S. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej tramwaje tych linii pojadą al. Zieleniecką, Targową i Ratuszową do pętli Ratuszowa-ZOO. Linie: 4, 15, 18 i 35 będą kursowały objazdem ulicami Nowowiejska – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II. Swoje trasy zmienią również autobusy linii: 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 520, 521, 522, 525.

Więcej o: