W Dzień Kobiet zatańczą na rondzie Dmowskiego. Ruch w Centrum będzie zablokowany przez dwie godziny

W Dzień Kobiet rondo Dmowskiego w Warszawie ma się zamienić w największy parkiet w Warszawie. Odbędzie się tam disco przeciwko nienawiści. "Czas pogonić tych, co nienawidzą kobiet: mizoginów, szowinistów i nazioli" - zapowiadają organizatorki akcji. Ruch w centrum miasta na dwie godziny zostanie wstrzymany.
Zobacz wideo

8 marca o 18:00 na rondzie Dmowskiego w Warszawie zaplanowano manifestację przeciwko dyskryminacji i przemocy wobec kobiet organizowaną przez Warszawski Strajk Kobiet. Uczestnicy protestu będą wspólnie tańczyć i bawić się w rytmie muzyki disco. Zapowiadają, że rondo Dmowskiego zamieni się w tym czasie w "największy parkiet w Warszawie". Zagrają DJ Wika i duet Poważne dziewczyny.

Zatańczą na rondzie Dmowskiego przeciwko nienawiści. "Czas pogonić mizoginów"

Organizatorki akcji zapowiadają, że roztańczony protest ma być wyrazem sprzeciwu przeciwko wszystkim tym, którzy "nienawidzą kobiet". 

Czas pogonić tych, co nienawidzą kobiet: mizoginów, szowinistów i nazioli; tych, co molestują nasze dzieci i tych, co sieją nienawiść. Zanim runą pomniki wszystkich dzbanów, wytańczmy naszą rewolucję
Dobrym bitem zagłuszymy przemocową propagandę. Miłość, przyjaźń, tęcza i co tam komu w duszy gra. Różnorodność naszą bronią, a szacunek i tolerancja naszą siłą

- czytamy na stronie wydarzenia. 

Podczas roztańczonej manifestacji będą też zbierane podpisy pod petycją w sprawie zmiany nazwy rodna Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. "Już czas, by uhonorować trud i walkę setek tysięcy kobiet z podziałami, przemocą, nierównością społeczną" - motywują chęć zmiany nazwy ronda organizatorki akcji.

Będą utrudnienia. Ruch w centrum zablokowany na dwie godziny

W związku z manifestacją mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Ruch w centrum zostanie wstrzymany na dwie godziny, a w okolice ronda Dmowskiego będzie się można dostać wyłącznie metrem.

Około godziny 17 zamknięta dla ruchu drogowego zostanie jezdnia ul. Marszałkowskiej prowadząca w kierunku pl. Konstytucji na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich. W tym czasie autobusy linii 520 (tylko w kierunku pętli Marysin) pojadą objazdem - ulicami Świętokrzyską, Emilii Plater i Al. Jerozolimskimi.

W przypadku braku możliwości przejazdu przez rondo R. Dmowskiego, tramwaje i autobusy jeżdżące Alejami Jerozolimskimi i ulicą Marszałkowską zmienią trasy. Tramwaje linii 7, 22 i 25 zostaną skierowane na objazd ul. Towarową, mostem Śląsko-Dąbrowskim i al. „Solidarności”. Trasa linii 9 i 24 po stronie Śródmieścia będzie kończyła się na pl. S. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej tramwaje tych linii pojadą al. Zieleniecką, Targową i Ratuszową do pętli Ratuszowa-ZOO. Linie: 4, 15, 18 i 35 będą kursowały objazdem ulicami Nowowiejska – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II. Swoje trasy zmienią również autobusy linii: 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 520, 521, 522, 525.

Więcej o:
Komentarze (177)
W Dzień Kobiet zatańczą na rondzie Dmowskiego. Ruch w Centrum będzie zablokowany przez dwie godziny
Zaloguj się
 • kapitan.kirk

  Oceniono 71 razy 53

  <<< Podczas roztańczonej manifestacji będą też zbierane podpisy pod petycją w sprawie zmiany nazwy rodna Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. >>>

  Interesująca koncepcja i wiele mówiąca o poziomie wiedzy Autorek; zważywszy że Dmowski był zdecydowanym zwolennikiem przyznania kobietom praw wyborczych, mając świadomość że większość Polek ówcześnie miała poglądy konserwatywne, w znacznej mierze wspólne z ND. Przecież w pierwszym Sejmie wybranym w 1919, z pierwszych w historii ośmiu posłanek, siedem należało do różnych stronnictw narodowo-chrześcijańskich (w tym dwie do prawicy PSL), a tylko jedna do lewicowej PPS :-)
  Pzdr

 • puuchatek

  Oceniono 48 razy 42

  ABSTRAHUJĄC od dyskusji ideologicznych - trzeba być IDIOTĄ, żeby promować JAKĄKOLWIEK ideę blokując na dwie ważne skrzyżowanie w centrum miasta w czasie piątkowego szczytu powrotów z pracy.

  Zawsze powtarzam (jako zapalony rowerzysta), że nic tak nie zaszkodziło wizerunkowi rowerzystów jak kretyńskie "masy krytyczne".

  Tu jest tak samo. Ci mizogini i ludzie nienawidzący kobiet, o których mówią te panie, nie wymyśliliby lepszego sposobu na przysporzenie idei feministycznej kolejnych kilkunastu tysięcy wrogów.

  Gratuluję wyobraźni (i lekceważenia dla wszystkich i wszystkiego dookoła).

 • antygronkowiec

  Oceniono 80 razy 40

  Kto na to pozwala?! Piątek godziny szczytu i taka szopka organizowana przez te niechciane przez nikogo?!

 • jaszmije_smukwijne

  Oceniono 68 razy 38

  My, kobiety, które będą o tej porze wracać z pracy przez 2 godziny mamy dla was takie słowo: Spadajcie idiotki!

 • fajnybrat

  Oceniono 59 razy 35

  Jak to ktoś powiedział - feminizm zaczyna się tam gdzie kończy się rozum i godność kobiety.

 • nino.rota

  Oceniono 60 razy 34

  radosny pląs przeciwko przemocy...? Paradne.
  Singielki feministki i LGBTQ będą się bawić, a tymczasem kobiety wracające z pracy, z zakupów, z dziećmi ze szkoły utkną ogromnych piątkowych korkach, spowodowanych przez manifę i czarny strajk kobiet.
  jak to było? "Dziewuchy dziewuchom"...?
  żenada

 • leninnus

  Oceniono 37 razy 29

  Trochę jestem zaskoczony że nawet na Gazecie poparcie dla feministek sięga 5-10% w porywach. To znaczy że pewnie w społeczeństwie ogółem w okolicach 1-2%. No to jest moc ! ;)
  Hasła aktywu feministycznego przypominają propagandę PRLowską, takie to siermiężne niczym o 'zaplutych karły reakcji' czy imperialistycznej stonce ziemniaczanej.

 • haha-to-ja

  Oceniono 50 razy 28

  Gwozdziem programu bedzie felieton o odrazajacych meskich nogach rozkładanych szeroko w tramwaju a na deser pogadanka jak prawidłowo wypiac dupe na instagramie. Równośc zstanie osiagnieta.

 • saves

  Oceniono 68 razy 28

  Kobiety walczą o prawa kobiet. Zapytałem dziś kilka z nich, jakich nie mają, a które ja mam. Żadna niczego takiego nie wymieniła. O co chodzi tym, które protestują? Mają okres, focha czy po prostu faceta dawno nie miały?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX