Warszawa przygotowuje się na strajk nauczycieli. Sztab kryzysowy szykuje dyżury i transport dla uczniów

W Warszawie powołano sztab kryzysowy w związku ze zbliżającym się strajkiem nauczycieli w Polsce. Rafał Trzaskowski mówi, że zaangażowani zostaną m.in. dyżurni nauczyciele, którzy będą zajmować się dziećmi.

Strajk nauczycieli w Polsce rozpocznie się 8 kwietnia i będzie bezterminowy - informuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. Oznacza to, że samorządy mają tylko miesiąc na przygotowanie się. 

Warszawa szykuje się na strajk nauczycieli

W Warszawie w związku z tym w środę powołano sztab kryzysowy. Dzień wcześniej prezydent Rafał Trzaskowski mówił, że "trzeba zająć się dziećmi, dać im jeść". - Musimy być gotowi - dodał. 

Zespół sztabu kryzysowego zajmie się przygotowaniem logistycznym oraz monitorowaniem i reagowaniem na wszelkie zagrożenia bezpieczeństwa w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych. W jego składzie znaleźli się zarówno przedstawiciele poszczególnych dzielnic, jak i dyrektorzy miejskich biur związanych z edukacją, bezpieczeństwem, sportem, kulturą i transportem. 

Rafał Trzaskowski mówił na konferencji prasowej, że podczas strajku nauczycieli część dzieci na pewno zostanie w domu. Nie wszyscy rodzice będą mieli jednak możliwość zajęcia się dziećmi, więc Warszawa musi zagwarantować opiekę.

Mam nadzieję, że porozumiemy się z nauczycielami i będziemy w stanie wyznaczyć dyżury, będziemy w stanie zadbać o to, żeby dzieci, które będą w szkole, nie tylko miały opiekę, ale również miały co zjeść

- mówił prezydent miasta. Dodał, że miasto rozumie postulaty nauczycieli i wspiera je, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci. 

Urząd miasta st. Warszawa informuje w oficjalnym komunikacie, że wszyscy przygotowują się na dynamiczną sytuację. "Musimy przygotować autobusy przewożące dzieci pomiędzy szkołami. Sprawdzimy dostępność miejskich instytucji kultury oraz ośrodków sportu i rekreacji, jako miejsc, które mogłyby zorganizować dzieciom opiekę" - czytamy na stronie urzędu. 

Wyzwaniem będzie także zapewnienie bezpieczeństwa starszym uczniom, jeśli lekcje zostaną odwołane. "To wiąże się z liczniejszymi patrolami strażników miejskich na ulicach" - dodaje urząd. 

Urzędnicy informują, że kolejne decyzje dotyczące opieki nad dziećmi i młodzieżą zostaną podjęte w przyszłym tygodniu - 15 marca.

Więcej o:
Komentarze (11)
Warszawa przygotowuje się na strajk nauczycieli. Sztab kryzysowy szykuje dyżury i transport dla uczniów
Zaloguj się
 • 2bogaty-wienc-mondry

  Oceniono 15 razy 11

  Każdy kolejny dzień prezydentury Rafała Trzaskowskiego napawa dumą. Z niego i z jego wyborców.

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 1 raz 1

  To Warszawa winna przyjąć cały ciężar ataku.
  Bo jednostki doborowe i kompanie honorowe.

  W Gdyni zbiera się pospiesznie sztab kryzysowy.
  Albo anty ryba psuje się od głowy.
  A każdy z prawem tutaj jest na bakier.

  Hej, hej, Mars napada. Dookoła ludzi gromada.
  Hej, hej, Mars atakuje, żadnej litości nie czuje.
  Hej, hej, Mars napada. Owoce pracy naszej zjada.
  Hej, hej, ludkowie biedni. Kolejny zlew powszedni.

 • leesha

  Oceniono 22 razy -4

  To pracownicy kuchni i firmy cateringowe tez maja w planach strajk?

  Żałuje, ze w ostatnich wyborach samorządowych wybrałam "mniejsze zło". Podczas wyborów parlamentarnych nie popelnie tego błędu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX