Ulicami Warszawy przejdzie XX Manifa. Centrum będzie całkowicie zablokowane dla samochodów

W niedzielę ulicami Warszawy przejdzie XX Manifa, czyli demonstracja organizowana co roku z okazji Dnia Kobiet. W związku z tym w godzinach 14-18 możemy spodziewać się utrudnień w centrum stolicy.
Zobacz wideo

W tym roku XX Warszawska Manifa przejdzie pod hasłem: To my jesteśmy rewolucją. Dość litości dla przemocowych gości. "Mamy dość proszenia, by nas wysłuchano. Nie liczymy, że obecna władza - tak jak poprzednie, a zapewne również kolejne - coś nam da" - piszą organizatorzy XX Manify.

Dodają, że zaczynają działać na własnych zasadach: "wspieramy się w aborcji, dostępie do awaryjnej antykoncepcji, w doświadczeniu przemocy"

XX Warszawska Manifa: utrudnienia

Manifa odbędzie się w niedzielę 3 marca w Warszawie. Jak dowiadujemy się od warszawskiego ratusza, XX Warszawska Manifa rozpocznie się o godzinie 14 na placu Defilad. Następnie jej uczestnicy przejdą trasą: ul. Marszałkowska - rondo Dmowskiego - Al. Jerozolimskie - rondo de Gaulle’a - Nowy Świat - Świętokrzyska - Marszałkowska - pl. Defilad. Zakończenie przemarszu zaplanowane jest na godzinę 18

Władze miasta informują, że wszystkie ulice zostaną wyłączone dla ruchu samochodowego na czas przemarszu.

Dodatkowo wstrzymany zostanie również ruch tramwajów w al. Jerozolimskich oraz na ul. Marszałkowskiej. ZTM informuje, że w czasie przemarszu XX Manify tramwaje linii 7, 22 i 25 zostaną skierowane na objazd ul. Towarową, mostem Śląsko-Dąbrowskim i al. "Solidarności". Trasa linii 9 i 24 po stronie Śródmieścia będzie kończyła się na placu Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej tramwaje tych linii pojadą al. Zieleniecką, Targową i Ratuszową do pętli Ratuszowa-ZOO. Linie 4, 15, 18 i 35 będą z kolei kursowały objazdem ulicami Nowowiejska - al. Niepodległości - T. Chałubińskiego - al. Jana Pawła II.

Zmiany w komunikacji będą dotyczyły również autobusów linii: 102, 105, 107, 111, 116, 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 178, 180, 222, 501, 503, 507, 517, 518, 519, 520, 521, 522, 525. Trasę, którą poszczególne linie będą jeździły podczas przemarszu można prześledzić na stronie ZTM.

Więcej o:
Komentarze (73)
Ulicami Warszawy przejdzie XX Manifa. Centrum będzie całkowicie zablokowane dla samochodów
Zaloguj się
 • maras63

  Oceniono 33 razy 9

  A jakby tak Manifę zrobić na placu Zbawiciela? można by demonstrować nie wstając od stolika.

 • isiah.thomas

  Oceniono 26 razy 6

  XX Manifa. W przyszłym roku XXI Manifa - z takim samy (żadnym) przełożeniem na rzeczywistość.

 • franclajn

  Oceniono 8 razy 4

  Albo Polska stanie się przyjaznym wszystkim obywatelom, liberalnym i świeckim państwem Unii Europejskiej, której praw będzie przestrzegać, albo zostanie biednym skansenem wszelakich zabobonów i uprzedzeń, zlokalizowanym na peryferiach imperium Moskali, jak to już już w przeszłosci bywało. Tertium non datur.

 • mazen17

  Oceniono 16 razy 4

  A czemu chcecie aby obecną władza "coś wam miała dać?" Każdy tylko chce i chce, a pracowac uczciwie to już nie ma ochoty. Głupie babsztyle, macie tyle przywilejów i jeszcze chcecie więcej???

 • anna.pcz

  Oceniono 7 razy 3

  To taka Parada Równości tylko dla kobiet. Zresztą nie kryją się z flagami LGBT.

 • ericcartman

  Oceniono 18 razy 2

  Czy beda ckliwe historyjki o turystach z korei na wozkach inwalidzkich ktorzy nie moga przejechac na druga strone ulicy i nie rozumieja co sie dzieje

 • premier_scretyna

  Oceniono 7 razy 1

  Można się spodziewać masowych protestów mieszkańców, którym wcześniej przeszkadzały miesięcznice...

 • gadolinn

  Oceniono 5 razy 1

  Kobiety powinny zadbac o to, zeby miec wieksza reprezentacje w sejmie i w senacie. Teraz maja tylko, odpowiednio, 28% i 13% miejsc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX