Rafał Trzaskowski podsumowuje 100 dni w ratuszu. "Pierwsze kroki ku Warszawie naszych marzeń"

- To za mało, żeby zrobić wszystko, ale wystarczająco, żeby zrobić pierwsze ważne kroki ku Warszawie naszych marzeń - tymi słowami Rafał Trzaskowski podsumował pierwsze sto dni swojej prezydentury. Nie zabrakło też drobnych przytyków do propozycji wyborczych jego głównego rywala, Patryka Jakiego.
Zobacz wideo

Mija dokładnie 100 dni od chwili, gdy Rafał Trzaskowski został zaprzysiężony na prezydenta Warszawy. Z tej okazji zorganizowano konferencję prasową, na której Trzaskowski podsumował sto dni swojej prezydentury. W mediach społecznościowych opublikował też film, na którym wymienia, co udało mu się już zrobić w ratuszu.

Trzaskowski podsumowuje sto dni w ratuszu. "To dużo czy mało?"

-  Sto dni to dużo czy mało? To znacznie mniej niż dziewięć miesięcy oczekiwania na upragnione dziecko, ale wystarczająco, aby zwiększyć budżet warszawskiego programu in vitro - wyliczał Trzaskowski.

- To zdecydowanie za mało czasu na zbudowanie całej nowej linii metra, na przykład z Warszawy do Sofii [propozycja Patryka Jakiego - red.], ale w sam raz, aby zgodnie z planem prowadzić prace nad siecią podziemnych połączeń w stolicy - mówił, zwracając uwagę, że jeszcze w tym roku warszawiacy dojadą metrem z Targówka do Centrum.

Trzaskowski podkreślił też, że podczas stu pierwszych dni swojej prezydentury rozpoczął budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej, zaczął prace nad warszawskim programem bezpłatnych żłobków, kilkukrotnie zwiększył budżet na walkę ze smogiem i przygotował program szczepień przeciwko grypie dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym.

- To za mało, żeby przekonać wszystkich, że każdemu należy się szacunek, ale wystarczająco, by zakomunikować, że miasto będzie walczyć z brakiem tolerancji i dyskryminacją - mówił, odnosząc się tym samym do podpisanej przez siebie Warszawskiej Deklaracji LGBT+.

- To za mało, żeby zrobić wszystko, ale wystarczająco, żeby zrobić pierwsze ważne kroki ku Warszawie naszych marzeń, Warszawie dla wszystkich - podsumował Trzaskowski. 

Więcej o:
Komentarze (35)
Rafał Trzaskowski podsumowuje 100 dni w ratuszu. "Pierwsze kroki ku Warszawie naszych marzeń"
Zaloguj się
 • green_is_bad

  Oceniono 31 razy 15

  Bilans pierwszych 100 dni: zatrudnienie 'miejskiej aktywistki" i pedalski tramwaj.

  Szacun!

 • markit44

  Oceniono 22 razy 10

  I co łyso wam teraz cebulaki udające warszawiaków po takich "osiągnięciach" pana z taśmą klejącą w ręku?

 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 10

  Niestety ale budowa koszmarnego kloca zwanego Muzeum Sztuki nowoczesnej, to PIERWSZA porażka nowego prezydenta. Placówka, która jak znam życie będzie cieszyła się ZNIKOMYM zainteresowaniem, spowoduje DALSZE wyludnianie się Centrum, którego życia na pewno nie podtrzymają ledwo zipiące dawne D.T. Centrum. Tam albo powinna być finezyjna zabudowa (projekty były), albo park. A tak będzie Czarna Dziura.

 • jurii.sachar

  Oceniono 21 razy 9

  BŁŁŁŁAAAA HAHAHHAHA, kpisz z ludzi człowieku, jedyne co zrobiłeś ta jakaś bzdurna karta LJGFGFGYGUGHUH i tyle. A co zrobiły te twoje aktywistki, którym się obłożyłeś ? Też nic, kompletnie nic

 • kozieradka2012

  Oceniono 21 razy 9

  Jak to "pierwsze kroki" ku Warszawie naszych marzeń? To co robiła HGW przez dwie kadencje?

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 18 razy 8

  Niestety jest to Warszawa krocząca ku upadkowi, promocja dewiacji i multikulti to prosta droga do upadku, patrz Paryż, Londyn,Malmo itd. Całe szczęścia reszta kraju jest normalna.

 • 123waz

  Oceniono 21 razy 7

  Kiedy w koncu przestaniecie promować LGBT, ja sobie tego nie życzę, i nie rozumiem dlaczego Trzaskowski uważa , że to jest najważniejsza rzecz do zalatwienia w Warszawie. Nie chcemy w przedszkolach, szkołach opowieści jak to fajnie być gejem.

 • michfr

  Oceniono 21 razy 7

  Wilanow i przyjezdni powinni przeprosić Warszawiaków za wybranie HGW 2

 • pikus123

  Oceniono 12 razy 6

  Czego spodziewaliście się po człowieku ,który tak jak jego partia nie ma swojego programu tylko dużo krzyczy i sieje zamęt .
  macie swojego prezydenta :))))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX