Rafał Trzaskowski chce wprowadzić "nocnego burmistrza". Czym będzie się zajmował?

Rafał Trzaskowski uważa, że w Warszawie potrzebne jest nowe stanowisko - "nocy burmistrz". Urzędnik miałby czuwać nad wydarzeniami, które dzieją się po zmroku, bo właśnie wtedy Warszawa jest najbardziej dynamiczna.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy, zapowiedział, że jeśli wygra wybory samorządowe, stworzy w stolicy nowe stanowisko. 

Nocny burmistrz Trzaskowskiego

Trzaskowski zapowiedział to podczas konferencji prasowej, która odbyła się na placu Zbawiciela. Miejsce było oczywiście nieprzypadkowe - to jedno z najbardziej imprezowych miejsc w Warszawie. 

Kandydat PO i Nowoczesnej powiedział, że w związku z tym, że Warszawa staje się coraz bardziej dynamiczna wieczorami i nocami, konieczna jest osoba, która będzie zajmowała się tą częścią życia Warszawy. Do tej pory kwestia ta nie była brana pod uwagę. Dlatego Trzaskowski zapowiedział, że wprowadzi urząd "nocnego burmistrza". 

Tłumaczył, że nocne życie Warszawy to potencjał dla rozwoju gospodarczego, ale często budzi kontrowersje. Właśnie dlatego miasto powinno być przygotowane na ich rozwiązywanie. Dodał, że w takich miastach jak Nowy Jork czy Amsterdam zawsze jest osoba odpowiedzialna za dialog oraz próby rozwiązywania konfliktów związanych z nocnym życiem.

Czym będzie zajmował się "nocny burmistrz"?

Doraźne interwencje miałyby nadal zostać w kompetencji służb - policji i straży miejskiej. "Nocny burmistrz" miałby jednak nad wszystkim czuwać. 

"Nocny burmistrz" zajmowałby się również takimi sprawami jak nocna komunikacja miejska, czuwanie nad poziomem hałasu w nocy czy monitorowanie potencjalnie niebezpiecznych miejsc w Warszawie. 

Myślisz, że w Warszawie potrzebny jest "nocny burmistrz"? Podziel się swoją opinią na listy_do_metrowarszawa@agora.pl. 

Cała prawda o warszawskim kebabie. Gdzie zjeść najlepszy? Szukamy z rodowitym Turkiem! [RANKING]

Więcej o: