The Rolling Stones na Narodowym. Jak dojechać na koncert? Czym wrócić? Sprawdzamy

The Rolling Stones powrócili do Polski. Samolot z dinozaurami światowego rocka wylądował w Warszawie w piątek. W niedzielę zagrają swój ostatni koncert w ramach europejskiej trasy "No Filter". Będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

The Rolling Stones na Stadionie Narodowym to koncert roku, a być może nawet dekady. Do stolicy Polski zjechali fani kultowej grupy z całej Polski, a także goście z Europy i świata.

W związku z koncertem mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

The Rolling Stones: jak dojechać na koncert? I jak wrócić?

W godz. 17-20.30 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński.

Utrudnienia w ruchu w weekendUtrudnienia w ruchu w weekend UM Warszawa

Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych. Po zakończeniu imprezy, w przypadku, gdy duża grupa widzów będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a, a rondem Waszyngtona.

Przed i po koncercie pociągi II linii metra będą kursowały z częstotliwością co 3 min. Pojawią się także dodatkowe tramwaje linii 9. W przypadku zamknięcia mostu Poniatowskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

 

W takiej sytuacji uruchomiona zostanie także linia zastępcza Z kursująca na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – rondo Wiatraczna.

Po koncercie na trasę wyruszą również dodatkowe kursy autobusów linii 509 (rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – Nowodwory i rondo Waszyngtona – al. Waszyngtona – Gocław oraz tramwajów linii 3 (al. Zieleniecka – Gocławek i al. Zieleniecka – Annopol) oraz 26 (al. Zieleniecka – Os. Górczewska).

Co sądzisz o koncertach organizowanych na Saskiej Kępie? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Bulwary wiślane zaanektowane przez... samochody. "Strefa zamieszkania w praktyce"

Więcej o:
Komentarze (20)
The Rolling Stones na Narodowym. Jak dojechać na koncert? Czym wrócić? Sprawdzamy
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 10 razy 2

  Najlepiej wrócić przez Centralny Port Komunikacyjny.

 • Berton Breton

  Oceniono 9 razy 1

  bordyb, mireczekb itp. czyli kremlowskie sper..chlipy rozpoczęły dyżur za kopiejki. Przestaliście już płakać po wczorajszej porażce sbornej ?

 • dante_waw

  Oceniono 7 razy -1

  Z przekasem powiem ze nie ma problemu z ruchem pomiedzy Pragami... ominiemy zamkniete i zakorkowane ulice, obwodnica Pragi... ta zbudowana dawno przez HGW...

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 8 razy -6

  Ha ha ha czy wiadomy przywódca opozycji z pistolecikiem przyjdzie KODu bronić!??

  Niech jeszcze do towarzystwa przyjdzie kijowski petru Brejza Szajbus Wielgus....

  Ha ha ha dno, a nie opozycja!

 • kresedebarg

  Oceniono 15 razy -9

  kiedyś tak , dziś geriatryczni stonsi mnie nie kręcą

 • a1k5

  Oceniono 25 razy -9

  Pierwotny zapis listu Bolka do Rolling Stones.
  Panie Dżager, proszemrzebyś ze swoymy kolegami Bytelsamy stanoł w obronie demokracji, jakom z Wojtkiem zaprowadziłem,bo nasz dziś jest jusz mauo,abez Mnietka nie mam rzadnej kącepcji...
  POMUSZ PAN!

 • a1k5

  Oceniono 16 razy -10

  bordyb 08.07.2018 07:59
  Niech jeszcze napisze do Steviego Wondera żeby przyjechał do Polski i na własne oczy zobaczył co tu się wyprawia !

 • mireczekb

  Oceniono 18 razy -10

  Bolek już zepsuł imprezę, bo zdradziecko nawołuje do mieszania się w sprawy polskie obcych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX