Akcja CBA. By wejść do środka, rozwalili drzwi nocnego klubu na Nowym Świecie. Wśród zatrzymanych policjant

Agenci CBA zatrzymali cztery osoby w jednym z nocnych klubów w Śródmieściu. Złapali ich na gorącym uczynku - zatrzymani przyjmowali łapówki w wysokości 100 tys. euro. Chodziło o załatwienie korzystnego zakończenia śledztwa.

We wtorek po południu Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby na gorącym uczynku - akurat przyjmowały łapówki w wysokości 100 tys. euro (prawie 430 tys. zł). Agenci ujęli także czwartą osobę po krótkim pościgu.

Do zatrzymania doszło w jednym z nocnych klubów na Nowym Świecie w Warszawie. Agenci z Delegatury CBA w Łodzi zabezpieczyli całą kwotę wręczonej łapówki.

Zatrzymani to trzej biznesmeni oraz warszawski policjant. Agenci CBA przeszukali klub nocny, mieszkania i samochody zatrzymanych. Zabezpieczyli dokumenty i dane elektroniczne.

Wpływy w wymiarze sprawiedliwości?

Mężczyźni podejrzewani są o powoływanie się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości. Korupcyjna propozycja dotyczyła załatwienia korzystnego dla podejrzanego zakończenia śledztwa. Materiały z operacji trafią do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak nieoficjalnie podaje tvnwarszawa.pl za PAP, jeden z biznesmenów to Dariusz W., który jest także doradcą jednej ze spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: