Multimedialny Park Fontann 2017. Znamy program pokazów!

Poznaliśmy program słynnych warszawskich pokazów w tegorocznym Multimedialnym Parku Fontann. W 2017 r. fontanny opowiedzą historię o Bazyliszku. Pierwszy pokaz już w 1 maja.

W Polsce jest wiele multimedialnych fontann, ale to ta warszawska jest najbardziej spektakularna. Kompleks składa się z czterech fontann.

Multimedialny Park Fontann w Warszawie otwiera się na warszawiaków w maju. W tym roku pierwsze pokazy odbędą się w Majówkę - 1, 2 i 3 maja, o godzinie 21. Co roku program pokazów w parku fontann jest inny. Organizator pokazów - Stołeczna Estrada - oraz miejski ratusz 18 kwietnia zdradzili, czym zaskoczy nas w tym roku.

Muzyka Piotra Rubika

W tym roku, jak czytamy w informacji, fontanny opowiedzą historię o Bazyliszku.

Została do niej przygotowana dynamiczna wizualizacja oraz wodna choreografia ze specjalnie na tę okazję dobraną muzyką. Utwór finałowy pod tytułem „Legendy żyją w nas” skomponował Piotr Rubik, a zaśpiewała do niego solistka Opery Narodowej, Aleksandra Olczyk - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Inspiracją multimedialnego show od kilku lat są warszawskie historie, legendy i opowieści. W ubiegłym sezonie bohaterkami pokazów były syreny, zaś w tym roku w spektaklu pod tytułem „Powrót Bazyliszka” na Podzamcze zawita groźny mityczny stwór jednym spojrzeniem zmieniający ludzi w kamień, który jak się okaże, we współczesnym świecie nie radzi sobie już tak dobrze jak w zamierzchłych czasach.

Jak informuje organizator, podczas przygód Bazyliszka czeka warszawiaków też podróż w czasie i wiele innych atrakcji. - Ożyją m.in. barwne warszawskie neony. Podczas premiery, czyli 1 maja, wszystkich odwiedzających czeka także specjalna niespodzianka przygotowana przez organizatorów - czytamy.

Godziny pokazów

Park Fontann będzie czynny od piątku do soboty

- godz. 8.30 – uruchomienie fontann

- godz. 16.00 – wodne widowisko z użyciem wszystkich dysz (bez światła, laserów i muzyki)

- godz. 22.30 – zakończenie pracy fontann

Widowisko multimedialne

- 1 maja – 13 maja – w tym, 1,2,3 (dalej piątki i soboty) – godz. 21.00

- 19 maja – 12 sierpnia – każdy piątek i sobota – godz. 21.30

- 18 sierpnia – 30 września – każdy piątek i sobota – godz. 21.00

W zeszłym sezonie widownia liczyła około miliona osób. 

Więcej o: