W Zaroślach, Prawobrzeżna a może Pajęcza? Głosowanie na nazwę kładki do Portu Żerańskiego

Trwa głosowanie na nazwę kładki pieszo-rowerowej nad wejściem do Portu Żerańskiego. Niebawem przeprawa zostanie otwarta i poznamy wybór mieszkańców. Warszawiacy do wtorku, 25 października, mogą głosować i wybierać spośród sześciu propozycji.

Nowa kładka pieszo-rowerowa powstała wzdłuż Wisły nad kanałami do śluzy „Żerań”,  Kanału Żerańskiego i basenu portowego zwanego Zimowiskiem. Uruchomienie nowej przeprawy połączy ze sobą istniejące odcinki nadwiślańskich ścieżek i stworzy połączenie dla pieszych i rowerzystów biegnące od mostu Łazienkowskiego aż do północnych granic miasta. Oprócz adaptacji do potrzeb ruchu pieszych i rowerzystów, na obu jej końcach dobudowano platformy widokowe, z których można obserwować panoramę lewobrzeżnej Warszawy.

Głosy na nazwę przeprawy można oddawać za pośrednictwem strony www.um.warszawa.pl/kladka. Głosowanie trwa do wtorku, 25 października, do godz. 12.00.  Wyboru można dokonać spośród sześciu propozycji: W zaroślach, Prawobrzeżna, Żerańska, Pajęcza, Z nurtem lub Łęgowa. 

Która Twoim zdaniem nazwa kładki byłaby najfajniejsza?