Nowa iluminacja na Pałacu Kultury i Nauki. Pojawi się twarz Fryderyka Chopina. Dlaczego?

15 sierpnia w Filharmonii Narodowej rozpocznie się dwunasta już edycja festiwalu "Chopin i Jego Europa", jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce. Z tej okazji pałac kultury będzie miał niecodzienne oświetlenie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Charakterystyczny profil Fryderyka Chopina zostanie wyświetlony w poniedziałek od godziny 21 do godziny 24, na elewacji pałacu, od strony ulicy Marszałkowskiej. Pomysłodawca - Narodowy Instytut Fryderyka Chopina - chce w ten sposób przypomnieć warszawiakom o tym, że muzyk spędził w stolicy pierwsze dwadzieścia lat swojego życia. To w Warszawie również odbywają się najważniejsze wydarzenia związane z kompozytorem: Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i Jego Europa.

 

Gośćmi tegorocznego festiwalu "Chopin i jego Europa" będą znakomite orkiestry, wybitne zespoły kameralne, sławy światowej pianistyki, a także triumfatorzy ostatniego Konkursu Chopinowskiego. W ramach wydarzenia odbędą się również bezpłatne koncerty, m.in. Bazylice św. Krzyża w Warszawie.

Więcej o: