Uwaga! Zablokują trasę katowicką tuż przed długim weekendem

Krajowa "pięćdziesiątka" zostanie zablokowana w piątek po południu, w miejscowości Oddział (powiat żyrardowski). Policja zorganizowała objazdy.

Protest jest planowany między godziną 15.30 a 20 dokładnie w powiecie żyrardowskim, miejscowości Oddział, w rejonie skrzyżowania z ul. Chełmońskiego i Słoneczną.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Policja zachęca do skorzystania z objazdów - jadącym z Warszawy poleca skręcenie w prawo w miejscowości Józefina w kierunku na Grodzisk Mazowiecki, następnie w miejscowości Adamowizna w lewo w ul. Niedźwiedzią, po czym w lewo w ul. Radziejowicką (trasa 579) w kierunku na Radziejowice.

Natomiast dla jadących w kierunku Warszawy optymalną trasą objazdu będzie zjazd na Grodzisk Mazowiecki w miejscowości Radziejowice, następnie w miejscowości Janinów należy skręcić w prawo w ul. Niedźwiedzią po czym w miejscowości Adamowizna w prawo w kierunku miejscowości Józefina (wjazd na trasę K-8).

To już kolejny w tym roku protest mieszkańców mazowieckich gmin przez które ma przebiegać linia energetyczna najwyższych napięć z Kozienic do Ołtarzewa. Zdaniem protestujących inwestycja wpłynie m.in. na jakość wody. Natomiast sadownicy z Grójca, skąd pochodzą słynne "jabłka grójeckie" uważają, że linia 400 kv wpłynie na jakość ich sadów.

Więcej o: