Praga doczeka się prawdziwej świątecznej iluminacji? Sprawdź, gdzie mają zabłysnąć światełka

Mimo że lato w pełni, miejscy urzędnicy już myślą o świętach, a dokładnie - o tym, jak uatrakcyjnić stolicę na Boże Narodzenie. Miasto rozpisało przetarg na świąteczną iluminację. Portal Przegląd Praski sprawdził, czy stołeczny ratusz uwzględnił w swoich planach Pragę.

Prażanie nie mają wątpliwości - gdyby tylko miasto zechciało oświetlić większą część prawej strony Wisły, Warszawa na pewno wygrałaby w konkursie na najpiękniejszą na świecie iluminację z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Praga od zawsze była uznawana za tę bardziej dyskryminowaną stronę Wisły. Doczekała się już metra, prawdopodobnie doczeka się również pięknej świątecznej iluminacji.

Jak informuje Przegląd Praski, władze, które ogłosiły przetarg na nową świąteczną iluminację Warszawy zaznaczyły, że lampki mają sięgać od Śródmieścia aż po pl. Wileński. Dekoracja ma się również pojawić na ul. Targowej i tradycyjnie na ul. Ząbkowskiej.

Jeden z radnych, Kamil Ciepieńko, jak czytamy na portalu, zaapelował również do zarządu dzielnicy, aby władze zadbały również o iluminację placu Hallera. Podkreślił, że niegdyś południową część placu zawsze oświetlały lampki. Prażanie na pewno ucieszą się z powrotu do tej tradycji. Informację potwierdza rzecznik Urzędu Dzielnicy Pragi Północ, Barbara Domańska, ale na razie nie chce zdradzać szczegółów.

Więcej o: