Leszek Balcerowicz zrobił zdjęcie i wywołał dyskusję na Twitterze. Poszło o kibiców Legii

Wpis byłego szefa NBP i byłego ministra finansów odnosi się do wydarzenia sprzed tygodnia, choć zdjęcie najpewniej zrobiono wczoraj. Widać na nim ludzi owiniętych w szaliki kibicowskie Legii Warszawa w miasteczku namiotowym Komitetu Obrony Demokracji. "Niezła ustawka", "Kodziarska hipokryzja" - komentują wpis użytkownicy Twittera.

Spodobało ci się? Polub nas

"Nie wszyscy kibice Legii popierają haniebny transparent, który pokazał się na jej stadionie" - napisał przed południem na Twitterze Leszek Balcerowicz . Do wpisu dołączone jest zdjęcie, na którym widać grupkę osób z szalikami Legii, w białych koszulkach, jakie kibice klubu z Łazienkowskiej zakładają na mecze swojej drużyny. W tle powiewają flagi KOD-u.

Zdjęcie zrobiono w Al. Ujazdowskich, gdzie swoje miasteczko namiotowe dwa miesiące temu rozstawił Komitet Obrony Demokracji. Wczoraj Legia Warszawa zdecydowanie pokonała Pogoń Szczecin i zdobyła tytuł mistrza Polski.

Wpis ewidentnie nawiązuje jednak do wydarzenia z poprzedniej niedzieli, gdy podczas meczu Legii Warszawa z Piastem Gliwice rozwinięto transparent: "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice". Choć napis dość szybko zniknął ze stadionu, to po tym wydarzeniu internet zalała fala komentarzy zarówno popierających, jak i ostro potępiających zachowanie na trybunie najzagorzalszych fanów klubu.

Napis na Żylecie podczas meczu rundy mistrzowskiej Ekstraklasy Legia Warszawa - Piast Gliwice.Napis na Żylecie podczas meczu rundy mistrzowskiej Ekstraklasy Legia Warszawa - Piast Gliwice. Fot . Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl Napis na "żylecie" podczas meczu rundy mistrzowskiej ekstraklasy Legia Warszawa - Piast Gliwice, fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Teraz wpis Leszka Balcerowicza także uruchomił lawinę komentarzy.

"A tym kodziarzom nie przeszkadzają już haniebne transparenty na marszach KOD-u?! Kodziarska hipokryzja" - napisała Izabela Dębska. Wtórował jej Michał: "Niezła ustawka... podobnie jak za waszych rządów policja z szalikiem Pogoni Lwów 11 listopada... !" i Piotr Lewandowski: "Całe szczęście, że tego syfu na trybuny nie wnieśli... wstyd byłby na całą Polskę". Pisano też ironicznie: "5 oszołomów na #", "za wielu to ich nie ma", "no to niech się pokażą z tymi szmatami na stadionie. "Kibice" Partyzanci?", "Kiepska prowokacja".

  Komentarze pod tweetem Leszka Balcerowicza Komentarze pod tweetem Leszka Balcerowicza

Zdjęcie Balcerowicza komentowano także zupełnie inaczej: "znam wielu kibiców L, którzy nie popierają #dobrazmiana", "Przecież to oczywiste. Jestem związany z Legią ponad 50 lat-smutno mi, gdy widzę taki transparent".

Więcej o: