Wyścig studentów WUM: rowerem, samochodem i autobusem. Kto pierwszy dotrze na zajęcia? [WIDEO]

Troje przyjaciół ze studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym - Ola, Paweł i Ala - zrobiło eksperyment. Każde z nich wybrało inny środek transportu i w ten sposób sprawdzili, czym najszybciej dojadą z jednych zajęć na drugie.

Spodobało ci się? Polub nas

Trasa nie była zbyt długa. Studenci wychodzą z zajęć w Anatomicum (Zakład Anatomii Prawidłowej i Klinicznej WUM) przy ul. Chałubińskiego 5. Stąd muszą dotrzeć na wykład do Centrum Dydaktycznego swojej uczelni przy ul. Księcia Trojdena 2a. Ola wsiada na rower, Paweł wybiera samochód, a Ala tę samą trasę pokona autobusem. Studenci mieli ze sobą kamery. Zobaczcie, kto dojechał najszybciej:

 

Najszybciej do celu dotarła Ola. Rowerem pokonała trasę w 13 minut. Paweł dojechał autem do Centrum Dydaktycznego 4 minuty później. Najwięcej czasu straciła na podróż Ala, która wybrała autobus (21 minut).

Filmik powstał po to, by promować Europejską Rywalizację Rowerową, w której uczelnia bierze udział. Spot ma zachęcać do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Wyścig miast

Warszawa już po raz trzeci bierze udział w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (European Cycling Challenge) - międzynarodowym konkursie, w którym startuje kilkadziesiąt miast ze Starego Kontynentu. Wygrywa ta metropolia, której mieszkańcy wykręcą przez cały maj najwięcej kilometrów na dwóch kółkach.

Dwa lata temu stolica zajęła w tej rywalizacji pierwsze miejsce. Rok temu też byliśmy na podium, ale pokonały nas Gdańsk i Wrocław.

Udział w tej zabawie jest darmowy. Aby wystartować w ECC 2016, trzeba dołączyć do zespołu swojego miasta na stronie cycling365.eu , potem zainstalować aplikację Cycling365 w swoim smartfonie i rejestrować przez cały maj swoje podróże rowerowe.

Więcej o: