Pikieta antyrasistowska przy Metro Centrum. "Solidarność z pobitym Pakistańczykiem"

W związku z wydarzeniem, które miało miejsce w nocy z piątku na sobotę - w Parku Mirowskim Pakistańczyk Umer został brutalnie pobity przez trzech młodych chłopaków - grupa Antyfaszystowska Warszawa oraz Fundacja Inna Przestrzeń organizują pikietę antyrasistowską. Odbędzie się 7 kwietnia o 18:00 na Patelni przed Metro Centrum.

O pobiciu Pakistańczyka pisaliśmy na początku tygodnia. Mimo że z ust napastników podczas ataku nie padły żadne hasła antyrasistowskie, Umer - ofiara napaści - jest przekonany, że do napaści doszło właśnie na tle rasistowskim. Kolega Umera, który towarzyszył mu podczas spaceru do domu tej nocy - Kamil - nie wzbudził w napastnikach żadnego zainteresowania.

Spodobało ci się? Polub nas

W związku ze zdarzeniem grupa Antyfaszystowska Warszawa oraz Fundacja Inna Przestrzeń w imię solidarności z pobitym obcokrajowcem, postanowiły zorganizować pikietę antyrasistowską w centrum Warszawy.

- Kiedy kobiety i mężczyźni zmuszani są do walki z próbą odebrania kobietom prawa do decydowania o własnym ciele, życiu i zdrowiu; gdy rząd odmawia azylu uchodźcom - ludziom uciekającym przed śmiercią i biedą; gdy w publicznej telewizji ludzi wyznających inny światopogląd nazywa się zomowcami a minister spraw zagranicznych wspomina o "murzyńskości"; rasistowskie ataki przechodzą często bez echa. Nie pozwolimy na to - piszą w zapowiedzi wydarzenia.

- Nie zgadzamy się z ksenofobiczną oraz wykluczającą polityką rządu i postawą społeczeństwa (a przynajmniej jego części) - dodają.

Więcej o: