Warszawska Masa Krytyczna. Rowerzyści chcą lepszych standardów dla systemu rowerowego [TRASA PRZEJAZDU]

Na ulice Warszawy ponownie wyjedzie Masa Krytyczna. 26 lutego o 18:00 z Placu Zamkowego wyruszą rozczarowani rowerzyści. - Przedstawiony do konsultacji projekt jest w naszym odczuciu miałki i co najważniejsze, wręcz wsteczny w stosunku do aktualnie obowiązujących standardów - czytamy na stronie wydarzenia. Zapoznaj się z trasą przejazdu, aby uniknąć korków.

- Warszawska Masa Krytyczna po zapoznaniu się z projektem Standardów przedłożonym do konsultacji wyraża swoje rozczarowanie i zaniepokojenie. Przedstawiony do konsultacji projekt jest w naszym odczuciu miałki i co najważniejsze, wręcz wsteczny w stosunku do aktualnie obowiązujących standardów - czytamy na stornie wydarzenia.

Spodobało ci się? Polub nas

Standardy ruchu rowerowego nie zmieniły się od 2009 roku. Ich aktualizacja jest potrzebna. Zdaniem organizatorów Masy Krytycznej, nowy projekt Standardów dla systemu rowerowego w Warszawie musiał być pisany "na kolanie", ponieważ nie zaleca prawie żadnych dobrych rozwiązań. - Brak rysunków technicznych ukazujących określone rozwiązania np. w kwestii śluz rowerowych. Są braki merytoryczne dotyczące sygnalizacji świetlnej. Ten dokument musi zostać poprawiony, zanim rozpoczną się konsultacje społeczne - mówi Rafał Muszczynko z Warszawskiej Masy Krytycznej.

- W wielu miejscach stosowane przez autora zwroty "sugerują" dane rozwiązanie zamiast je zalecać lub wręcz nakazywać. Prowadzi do tego, iż standardy stają się zbiorem "sugerowanych rozwiązań" zamiast jasnymi wskazówkami dla projektantów odnośnie dopuszczalnych przez prawo, bezpiecznych i nowoczesnych rozwiązań - dodaje.

Przewidywana trasa przejazdu:

Masa KrytycznaMasa Krytyczna Google Maps Google Maps

Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, pl. Bankowy, Andersa, Anielewicza, Smocza, Stawki, Okopowa, Powązkowska, Tatarska, Jana Ostroroga, Obozowa, Księcia Janusza, Jana Olbrachta, Redutowa, Wolska, Kasprzaka, Prosta, Świętokrzyska, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy

Dystans ok: 20 km

Więcej o: