Spacerujesz bulwarami i nagle... mija cię samochód. "Strefa zamieszkania w praktyce"

Pan Marek, jadąc na rowerze, nagrał wideo, na którym widać samochody poruszające się po bulwarach wiślanych. Miasto: Mierzymy się z tą kwestią już od jakiegoś czasu.

"Strefa zamieszkania w praktyce. Mniam" - pisze pan Marek w grupie "Święte krowy warszawskie", gdzie mieszkańcy miasta opisują przypadki łamania przez kierowców przepisów ruchu drogowego, i publikuje wideo, na którym widać nie jedno, nie dwa, ale wiele aut zaparkowanych i poruszających się po bulwarach wiślanych, które wydawałoby się, że są z założenia przeznaczone dla spacerowiczów.

Miasto ma problem

A może nie? O komentarz poprosiliśmy Zarząd Zieleni Warszawy. Mariusz Burkacki, rzecznik ZZW tłumaczy, że poruszanie się mechanicznymi pojazdami po bulwarach ogólnie jest zakazane, chyba, że poruszający się zgodę miasta.

- Zgody takie wydawane są w wyjątkowych wypadkach, na określony czas, w szczególności w celu transportu zaopatrzenia ciężkich przedmiotów. Wiąże się to m.in. z prowadzoną na bulwarach działalnością gastronomiczną - wyjaśnia.

Burkacki przyznaje jednak, że sytuacja z nielegalnym wjazdem na bulwary pojazdów mechanicznych to kwestia, z którą miasto mierzy się już od jakiegoś czasu.

- Podjęte przez nas działania, nawet tak proste, jak ustawienie nowych znaków drogowych informujących o zakazie, powodują, że sytuacja się poprawia - przekonuje.

Bulwary wiślane - zdarzają się incydenty

Jednocześnie zaznacza, że mimo wprowadzania czasowych barier fizycznych, zacieśnionej współpracy ze strażą miejską, zdarzają się incydenty i kierowcy pojazdów traktują bulwary jako miejsce dostępne dla prowadzonych przez nich pojazdów.

- Wkrótce wystartujemy z procesem, który, liczymy, że pomoże rozwiązać problem w sposób systemowy. Więcej szczegółów podamy na konferencji prasowej w pierwszej połowie czerwca.

Byłeś świadkiem absurdalnego zachowania kierowcy w Warszawie? Napisz do nas, wyślij wideo lub zdjęcia: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (18)
Spacerujesz bulwarami i nagle... mija cię samochód. "Strefa zamieszkania w praktyce"
Zaloguj się
 • vargur09

  Oceniono 10 razy 10

  co ma strefa zamieszkania do jazdy bulwarem ?

 • bursztynowe

  Oceniono 20 razy 10

  A co robią te łapcie, zwane Strusiami Miejskimi. Przecież nie mają daleko - siedziba SM jest wszak nad Wisłą....

 • devon_rex

  Oceniono 7 razy 7

  Słupków niech nastawiają

 • wamal

  Oceniono 5 razy 5

  >>>Strefa zamieszkania[edytuj]

  Skocz do: nawigacja, szukaj  Znak informacyjny D-40 "Strefa zamieszkania"
  Strefa zamieszkania – strefa w ruchu drogowym, w której pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami (kierujący musi ustąpić pieszemu w każdym wypadku).

  Ponadto:
  Obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.
  Wolno parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.
  Progi zwalniające nie muszą być oznaczone znakami pionowymi.
  Opuszczając strefę zamieszkania, należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

  Strefa zamieszkania, to także specjalny obszar nie tylko ze względu na obowiązujące normy prawne, ale także z uwagi na to, że ma on służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym, wypoczywającym, uczęszczającym do szkół, robiącym zakupy w sieciach sklepów itp.<<<
  Jeśli nie ma tam znaków zakazu wjazdu i jest to STREFA ZAMIESZKANIA,
  to o co "kaman"??

 • Diana Godlewska

  Oceniono 2 razy 2

  no niestety, to jest takie miejsce.... Liczę, że w Implancie na Chmielnej będzie znacznie lepiej i w końcu pojawi się miejsce, gdzie na prawdę będzie można odpocząć....

 • iwa3543

  Oceniono 2 razy 0

  Ot takie buractwo i chamstwo coraz częstsze. Co ci ludzie maja w głowach i dlaczego uważają, że im wszystko wolno?? Zakładam, że zostali ukarani mandatami bo na edukację za późno.

 • janusz_z_rabki

  Oceniono 13 razy -3

  Nic lepiej nie rozwiąże sprawy niż gwóźdź lub klucze.

 • goostav234

  Oceniono 34 razy -10

  Bohaterska interwencja pana Marka Smyka na bulwarach również została nagrana (usunąć spacje przy h ttps):
  h ttps://media.tenor.co/images/4d71ad2ffad462fdb62a45391bb34f81/tenor.gif

 • wmr2000

  Oceniono 37 razy -13

  Spacerujesz bulwarami i nagle... mija cię Pan Marek na rowerku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX