W Warszawie jest tyle samo taksówek, co w Nowym Jorku? Te dane mogą zaskoczyć

Mimo że populacja Nowego Jorku jest niemal sześć razy większa od Warszawy, po ulicach polskiej stolicy jeździ prawie tyle samo taksówek. A jak to wygląda w innych miastach? I najważniejsze - ile zapłacimy za przejazd?

Sprawdziliśmy, ile jest taksówek w największych polskich miastach i porównaliśmy te liczby z zachodnimi metropoliami.

Warszawa jak Nowy Jork

Mimo że populacja Nowego Jorku jest niemal sześć razy większa od Warszawy, w naszej stolicy jest prawie tyle samo taksówek. Oznacza to, że na jednego nowojorskiego taksówkarza przypada pięć razy więcej mieszkańców niż na kierowcę z Warszawy.

Ile jest taksówek w Warszawie?Ile jest taksówek w Warszawie? Marta Kondrusik

Zupełnie inaczej jest w Londynie - na jedną taksówkę przypada 130 osób, jednak ceny są tu dużo wyższe niż w innych opisywanych przez nas miastach. W Paryżu na jednego taksówkarza przypada 122 mieszkańców, ale trzeba pamiętać, że stolica Francji jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast Europy, a turyści też chętnie przemieszczają się taksówkami.

Ile zapłacimy za przejazd?

Na tle Polski Warszawa wyróżnia się atrakcyjnymi cenami - średnia taryfa za kilometr w stolicy jest niemal dwukrotnie niższa niż we Wrocławiu. Najmniej osób na jedną taksówkę przypada w Gdańsku, a najwięcej w Rzeszowie – na jedną taksówkę aż 628 osób.

Więcej o: