Podziemny garaż, przedszkole, szlachetne tynki. Na Bródnie powstanie nowoczesny wieżowiec komunalny

Na Targówku rozpoczyna się realizacja projektu budowy 8-piętrowego domu komunalnego. Ma w nim zamieszkać ponad 400 osób. Koszt budowy domu to 40 mln zł. Zakończenie budowy planowane na 2019 rok.

Już za trzy lata=osoby oczekujące na mieszkanie socjalne będą miały przeprowadzą się do nowoczesnego wieżowca z parkingiem podziemnym.

W domu komunalnym mieścić się będzie również publiczne przedszkole oraz przeniesiona z sąsiedztwa poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Razem powstanie 156 mieszkań o wielkości 25-35 mkw (ponad połowa) oraz kilkanaście o wielkości do 60 mkw. W mieszkaniach ma zamieszkać ok 407 osób.

Dom komunalnyDom komunalny Urząd Dzielnicy Targówek Urząd Dzielnicy Targówek

Twórcy projektu planują również wykończenie budynku "wysokiej klasy materiałami, w elewacji tynki szlachetne i cegła elewacyjna". Żeby wyciszyć mieszkania, w ścianach od strony Trasy Krasińskiego i ul. Odrowąża zaplanowano okna dźwiękochłonne.

Budynek na stanąć przy ul. Odrowąża, między ul. Pożarową i Budowlaną, pomiędzy Zespołem Szkół im. P. Wysockiego i planowanym wjazdem na Trasę Krasińskiego.

Dom komunalnyDom komunalny Urząd Dzielnicy Targówek Urząd Dzielnicy Targówek

w budynku powstanie 156 mieszkań komunalnych (ponad połowa o powierzchni 25-35 m2, a kilkanaście największych lokali będzie dochodziło do 60 m2). Jak precyzyjnie wyliczyli architekci, łącznie w budynku komunalnym na Odrowąża ma zamieszkać 407 osób.

Budynek w kształcie wielkiej litery L będzie miał zmienną wysokość - od strony Trasy Mostu Krasińskiego będzie ośmiokondygnacyjny, od strony Zespołu Szkół czterokondygnacyjny. Malutki segment od strony podwórka będzie miał trzy kondygnacje.

Dom będzie miał kształt litery L. Od strony Trasy Mostu Krasińskiego będzie 8-kondygnacyjny, od strony Zespołu Szkół cztero-. Niewielki segment od strony podwórka będzie miał trzy kondygnacje.

Przetarg na wykonawcę zostanie rozstrzygnięty we wrześniu.

Więcej o: