Zamaskowani kibice zdemolowali klub Chmury w Warszawie. Wstrząsające wideo i zdjęcia

Zamaskowani (pseudo)kibice napadli na klub Chmury na warszawskiej Pradze Północ. Lokal, w którym bawili się Holendrzy, został doszczętnie zdewastowany. - Legia wygrywa 1:0. Rozp***doliła całe Chmury - komentuje zajście właściciel lokalu.

Wszystko zaczęło się około 22.30. Zamaskowane osoby, ubrane na ciemno, zaczęły obrzucać klub Chmury kamieniami oraz wrzucać do środka race. Według relacji świadków, wybito również szyby w hostelu, w którym mieszkali holenderscy kibice.

Nigdy nie wydarzyło się nam coś takiego

39-osobowa grupa kibiców z Holandii mieszkała od środy w hostelu Fabryka na warszawskiej Pradze. Wieczorem spędzała czas, bawiąc w znajdującym się tuż obok klubie Chmury. Do Warszawy przyjechali na mecz Ajaksu z Legią Warszawa, który odbędzie się 16 lutego.

Nigdy nie wydarzyło się nam coś takiego. Nawet podczas Euro nie doszło do żadnych zamieszek - wyjaśnia Aneta Walewska, szefowa Hostelu Fabryka.

Zamaskowani kibice Legii zdemolowali klub w Warszawie. Wstrząsające wideo i zdjęcia z napaściZamaskowani kibice Legii zdemolowali klub w Warszawie. Wstrząsające wideo i zdjęcia z napaści Fot. metrowarszawa.gazeta.pl

Zniszczyli kawał naszej pracy i życia

Dużo mniej szczęścia od hostelu miał klub Chmury, który został doszczętnie zdewastowany. Nagranie pokazujące, do czego doprowadziło wtargnięcie do klubu napastników, opublikował jego właściciel, Witold Grzybowski.

- Zniszczyli kawał naszej pracy i życie - płacze kobieta widoczna na filmie. Wszędzie leżą porozrzucane rzeczy, meble są poniszczone, porozrzucane po całym pomieszczeniu. - Pozdrawiamy, transmisja meczu Legia Warszawa - Ajax Amsterdam. Legia wygrywa 1:0. Rozp***doliła całe Chmury - komentuje autor nagrania.

W rozmowie z metrowarszawa.pl policja przyznaje, że akcja została zaplanowana. Napaść przeprowadzili (pseudo)kibice Legii, którzy wcześniej musieli wiedzieć, gdzie przebywają kibice z Holandii. Byli do akcji przygotowani - mieli race oraz ochraniacze na zęby. Jak podaje policja, napastników było kilkunastu. Nikt nie został ranny. 

Zamaskowani kibice Legii zdemolowali klub w Warszawie. Wstrząsające wideo i zdjęcia z napaściZamaskowani kibice Legii zdemolowali klub w Warszawie. Wstrząsające wideo i zdjęcia z napaści Fot. metrowarszawa.gazeta.pl

Legia Warszawa odcina się  

Wydarzenie skomentował również dyrektor ds. mediów i public relations w Legii Warszawa Seweryn Dmowski. Zaznaczył, że klub wie o sprawie, jest w kontakcie z policją oraz lokalem Chmury.

Przypomniał, że Legia Warszawa potępia wszelkie formy przemocy i wandalizmu oraz zdecydowanie się od nich odcina.

Podkreślił również, że klub pracuje nad tym, aby dzisiejszy mecz przebiegał bezpiecznie. 

Kto zapłaci za remont?

Warszawiacy poruszeni sprawą od razu zaproponowali pomoc finansową klubokawiarni Chmury. 

Pojawiły się także głosy, że koszt wyremontowania klubu powinna ponieść Legia. 

Właściciele klubu Chmury na swojej stronie podziękowali za wsparcie. Dziś klub jest nieczynny, ale w weekend już na znów funkcjonować.

Więcej o:
Komentarze (335)
Zamaskowani kibice zdemolowali klub Chmury w Warszawie. Wstrząsające wideo i zdjęcia
Zaloguj się
 • nanabun

  Oceniono 289 razy 261

  To ci najlepsi patrioci hołubieni przez rządzących. A tak na prawdę banda prymitywów.

 • pardonsik

  Oceniono 200 razy 176

  w 70 na 1 - to standardowy tzw. "CHONOR" półgłówków ze stolycy i ich komunistycznej wydmuszki.

 • sum1200

  Oceniono 163 razy 155

  Tak, potępiamy wszelkie formy przemocy, ale kibole to tacy mili chłopcy, na mecze chodzą, dopingują, bilety kupują. Dla nich wszystko...

 • 1234pablo

  Oceniono 170 razy 150

  W tym miejscu kiedyś, już niedługo, stanie pomnik. Dwa pomniki, jeden Kibiców Wyklętych, a drugi Lecha Kaczyńskiego.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 157 razy 139

  oddziały macierewicza...?

  a na 100% wyborcy PIS

  więc..... oczywiście nic im się jak zwykle nie stanie

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 139 razy 127

  Spokojnie. To tylko ćwiczenia kandydatów do pisobolszewickich Wojsk Obrony Terytorialnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX