ubóstwo

Więcej o:

ubóstwo

 • Konferencja o walce z ubóstwem

  międzynarodowego spotkania w Bonn. Bodźcem do zorganizowania konferencji był wczorajszy Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem pod egidą ONZ. Niemiecka siedziba Narodów Zjednoczonych znajduje się właśnie w Bonn.

 • Coraz mniej Polaków żyje w ubóstwie

  . Najwięcej biednych jest w czterech województwach: świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim i podlaskim - skrajne ubóstwo dotyka tam ponad 10 proc. rodzin.

 • OECD: Polskim emerytom grozi ubóstwo

  zarabiających. W innych krajach, np. W Polsce czy na Słowacji, rządy dążą do wzmocnienia związku między wysokością przysługujących świadczeń emerytalnych i zarobkami, co może prowadzić do zagrożenia ubóstwem osób o niskich zarobkach - piszą analitycy OCED we fragmencie raportu przytaczanym przez "Gazetę Prawną".

 • Co czwarte dziecko na Wyspach żyje w ubóstwie. Jest gorzej niż w 1960 roku

  pierwszego dokumentu. Znaczący wzrost ubóstwa wśród dzieci Z raportu wynika, że liczba dzieci żyjących w ubóstwie wzrosła od 1969 roku o blisko 1,5 mln, a dzieci żyjące w biedzie są o wiele bardziej narażone na otyłość, cierpią z powodu przypadkowych urazów, osiągają słabsze wyniki w szkole oraz mają

 • W polskich domach więcej pieniędzy i mniej ubóstwa

  pieczywa czy ziemniaków, a więcej wędlin, kiełbas czy serów - mówi Bombol. Polaków coraz częściej też stać na kupno sprzętu RTV czy AGD. Wyższe dochody Polaków wpływają według GUS na spadek poziomu ubóstwa. W 2005 r. aż 18,1 proc. osób kwalifikowało się do przyznania świadczeń pieniężnych dla najuboższych