Joanna Szwalikowska

Redaktorka serwisów HP Core: wiadomosci.gazeta.pl, next.gazeta.pl, kultura.gazeta.pl

Z portalem Gazeta.pl współpracuje od marca 2021 roku. Zajmuje się redakcją newsów oraz opracowywaniem materiałów autorskich. Ukończyła e-edytorstwo i techniki redakcyjne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Doświadczenie zdobywała w redakcji czasopisma uczelnianego, lokalnym radiu i portalu newsowym. Miłośniczka zwierząt, książek, w wolnym czasie lubi zgłębiać tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej.

 • Wola. Groźna bakteria w parku Szymańskiego. Zagrożenie dla kaczek i innych zwierząt
 • Joe Biden w Warszawie. W sobotę utrudnienia na drogach i zamknięte ulice. Gdzie? O której?
 • Dziwidło olbrzymie robi furorę. Kolejki do ogrodu botanicznego. 'Obejrzeliśmy dziwidło o 2 w nocy. Dzięki'
 • Trzaskowski zapowiada nowe centrum Warszawy. Nie wszyscy komentujący są zachwyceni

  Trzaskowski zapowiada nowe centrum Warszawy. Nie wszyscy komentujący są zachwyceni

  Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział szereg zmian w centrum stolicy. Na Alejach Jerozolimskich mają pojawić się szpalery drzew, szerokie chodniki oraz ścieżki rowerowe. Projekt spotkał się z mieszanymi opiniami internautów. Część z nich twierdzi, że propozycja jest absurdalna i będzie miała tragiczny wpływ na ruch drogowy.

 • Rząd przejął Szpital Południowy. Warszawski ratusz: To decyzja polityczna

  Rząd przejął Szpital Południowy. Warszawski ratusz: To decyzja polityczna

  Minister zdrowia Adam Niedzielski powołał dziś swoją pełnomocniczkę do Szpitala Południowego w Warszawie. Powodem miała być zbyt mała liczba dostępnych łóżek, a także brak porozumienia pomiędzy wojewodą a władzami stołecznymi. Wiceprezydentka Warszawy skomentowała: "to jest czysto polityczna decyzja, która ma przykryć skandaliczny brak przygotowania do trzeciej fali pandemii".

 • 'Cała Polska szuka Łyny'. 3-letni pies gończy zaginął na początku marca

  "Cała Polska szuka Łyny". 3-letni pies gończy zaginął na początku marca

  Niemal 3-letni pies o imieniu Łyna zaginął w piątek 5 marca. Choć właściciele każdego dnia przeszukują tereny, w pobliżu których zaginął pupil (pomiędzy Młochowem a Krakowianami, w woj. mazowieckim), niestety do tej pory nie udało się go odnaleźć. W mediach społecznościowych powstało wydarzenie "Cała Polska szuka Łyny", gdzie relacjonowane są kolejne etapy poszukiwawcze. Akcja tała się ogólnopolska.