Ewa Jankowska

Dziennikarka. Redaktorka. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. W mediach od 2011 roku.

Słuchanie ludzi to, obok tańczenia, jej ulubiona aktywność. Wierzy, że każda historia jest wyjątkowa. To, co jednak w każdej opowieści najcenniejsze, to jej walor uniwersalny. Takie historie chce opowiadać.

Ewa Jankowska
 • 'Z Forum widać było ciała rozrzucone przez eksplozję'. Jedna z największych katastrof powojennej Warszawy
 • 'Płacisz psom 10-15 tys. zł i masz rok spokoju'. Były diler zdradza, jak wygląda handel narkotykami
 • Miasto stworzyło mapę rowerową Warszawy. Tu znajdziesz wszystkie trasy i drogi rowerowe [MAPA]
 • 51 lat temu The Rolling Stones wystąpili w Warszawie. 'Tysiące osób forsowało wejście do pałacu'
 • Gdzie prywatny właściciel może oddać psa w kryzysowej sytuacji życiowej? 'Luka w prawie'
 • Lista wszystkich nadwiślańskich knajp [MAPA] i cena piwa w każdej z nich

  Lista wszystkich nadwiślańskich knajp [MAPA] i cena piwa w każdej z nich

  Dzięki tej mapce, przygotowanej przez portal Zomato.pl, w końcu dowiecie, gdzie dokładnie mieszczą się Hocki Klocki, a gdzie Pomost 51,1 czy takie nowe miejscówki, jak Munchies. Wszystkich nadwiślańskich klubokawiarni jest aż 31! Dowiecie się również, ile kosztuje piwo, a to ważne, bo noce nad Wisłą długie i gorące. Gdzie w tym roku warto chodzić nad Wisłę? Sprawdźcie.

 • Zabrali im psa i oskarżyli o 'czekanie, aż zdechnie'. Znów głośno o Fundacji SOS Bokserom

  Zabrali im psa i oskarżyli o "czekanie, aż zdechnie". Znów głośno o Fundacji SOS Bokserom

  Po Dianie, Amorze kolejny bokser - Figa został zabrany jego właścicielom przez Fundację SOS Bokserom. Powód? Znów ten sam - zaniedbanie. Amor, mimo decyzji o zakazie odebrania psa właścicielom, wciąż nie został im zwrócony. Pies Diana, jak twierdzi fundacja, już nie żyje. W kwestii tej ostatniej wciąż toczy się sprawa w sądzie. Właściciel nie wierzy, że akt zgonu dotyczy jego psa.

 • Tanie piwo w Warszawie. W jakich knajpach wypijesz browarka za max 7 zł za 0,5l? [MAPKA]

  Tanie piwo w Warszawie. W jakich knajpach wypijesz browarka za max 7 zł za 0,5l? [MAPKA]

  12, 16, a nawet 18 zł! Tak, tyle czasem trzeba zapłacić, żeby napić się piwa w Warszawie. Wkurza? Bardzo, zwłaszcza jeśli żyje się "po studencku" i chce się w końcu wyjść gdzieś z kolegami na miasto. Drodzy studenci, a także ci, którzy nigdy nie wydadzą 18 zł na małe piwo - nawet jeśli miałoby się je wypić na dachu ekskluzywnego wieżowca w towarzystwie celebrytów - polecamy tę oto mapkę. Tanie piwo w Warszawie jest możliwe. Tutaj kryteria są rygorystyczne - miejsc, w których wypijecie piwo za więcej niż 7 zł po prostu nie znajdziecie!

 • Nie tylko kebab. 5 najlepszych miejsc w Warszawie na nocną szamę

  Nie tylko kebab. 5 najlepszych miejsc w Warszawie na nocną szamę

  Ile razy zdarzyło ci się wracać z imprezy i jedyne, na co na miałeś ochotę, to zjeść coś smacznego, sycącego i niekoniecznie bardzo zdrowego, a wokół nic tylko podejrzanie wyglądający kebab? - Takich miejsc mamy w Warszawie ciągle za mało - mówi Agnieszka Strzelka z Yelp.pl - Ale coraz więcej się otwiera, jestem dobrej myśli. My też byliśmy, więc postanowiliśmy, mimo ograniczonych opcji, znaleźć miejsca otwarte do wczesnych godzin porannych, w których można skonsumować smacznie, niekoniecznie bardzo zdrowo i niekoniecznie kebab. Ale jeden kebab jest.

 • Gdzie w Warszawie pograć w gry planszowe? 8 adresów

  Gdzie w Warszawie pograć w gry planszowe? 8 adresów

  Chińczyk, szachy, warcaby. Bierki, kapsle, mafia. Dixit, Osadnicy z Catanu, Gra o tron. I dziesiątki innych... Moda na gry planszowe wciąż nie przemija. Wręcz przeciwnie. Zdaniem właścicieli kultowych stołecznych knajp coraz więcej osób zamienia gry komputerowe właśnie na tzw. gry bez prądu. Wszyscy są tego samego zdania - to rewelacyjny sposób na spędzanie czasu ze znajomymi. Gdzie w Warszawie można pograć w gry? Które miejsca mają największą ofertę? Gdzie znajdziemy swoje ukochane planszówki?