Katarzyna Nowak

Autorka i wydawczyni serwisu Wiadomości Gazeta.pl. Najchętniej piszę o sprawach związanych z tematyką społeczną (prawa kobiet, przeciwdziałanie przemocy domowej). Wcześniej zajmowałam się m.in. treściami lokalnymi w portalu Metrowarszawa.

 • Warszawa "prawie na pewno" w czerwonej strefie. Wymagane limity przypadków już zostały pobite

  Warszawa "prawie na pewno" w czerwonej strefie. Wymagane limity przypadków już zostały pobite

  Warszawa już teraz spełnia wymogi, by wejść do czerwonej strefy obostrzeń - wskazuje na to liczba nowych przypadków koronawirusa, która w ciągu ostatnich 2 tygodni przekroczyła 2,6 tys. zakażeń. Nawet jeśli w stolicy w kolejnych dniach nie byłoby żadnych nowych przypadków, wprowadzenie dodatkowych obostrzeń jest niemal nieuchronne. - Technicznie właściwie mamy taką sytuację, że już powinniśmy być w czerwonej strefie - przyznaje zastępca prezydenta Warszawy, Paweł Rabiej.

 • Prawie dwa tysiące nauczycieli z Warszawy na zwolnieniach lekarskich. "Wkrada się chaos i panika"

  Prawie dwa tysiące nauczycieli z Warszawy na zwolnieniach lekarskich. "Wkrada się chaos i panika"

  Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska poinformowała, że coraz więcej nauczycieli idzie na zwolnienia lekarskie. - W Warszawie jest to już prawie dwa tysiące nauczycieli. (...) Zgłaszają dyrektorzy, że zaczyna wkradać się chaos, ale również panika - powiedziała w rozmowie z TVN 24. Jak dodała, zakażenie koronawirusem potwierdzono już u 87 nauczycieli ze stolicy i u 129 uczniów.

 • Kino Atlantic wpisane do rejestru zabytków? Chce tego konserwator. "Wszczęliśmy postępowanie"
 • Opłaty za wywóz śmieci w Warszawie mają być uzależnione od zużycia wody. Rzeczniczka: Będzie wniosek

  Opłaty za wywóz śmieci w Warszawie mają być uzależnione od zużycia wody. Rzeczniczka: Będzie wniosek

  Opłaty za wywóz śmieci w Warszawie (zamiast dotychczasowego ryczałtu) mają być naliczane według zużycia wody w danym gospodarstwie domowym - potwierdziła w rozmowie z Metrowarszawa.pl Karolina Gałecka, rzeczniczka warszawskiego ratusza. - Taki wniosek do Rady Warszawy będzie złożony - podkreśliła, dodając, że to odpowiedź na postulaty mieszkańców. Ma to zapobiec sytuacji, w której osoby mieszkające samotnie płaciłyby za wywóz śmieci tyle samo, co np. rodziny 4-5 osobowe.

 • Rafał Trzaskowski zawiadomi prokuraturę ws. działki na Kamionku. Opinie prawne "miażdżące dla ratusza"