Kłęby pary nad Jagiellońską. Mieszkańcy mieli odzyskać ciepło, ale doszło do kolejnej awarii

Na Pradze doszło do awarii ciepłowniczej. Jak relacjonuje TVN Warszawa, nad ul. Jagiellońską unoszą się kłęby pary. Dla kilkudziesięciu adresów zostały wstrzymane dostawy ciepła. Ich przywrócenie ma nastąpić do godziny 11 w niedzielę. W nocy temperatura może spaść do -12 st. Celsjusza.

To już kolejna awaria przy ul. Jagiellońskiej. Do pierwszej doszło w piątek, mieszkańcy mieli uzyskać dostęp do ciepła do godziny 11 w sobotę. Jednak jak informuje spółka Veolia, tego dnia również doszło do awarii.

Awaria ciepłownicza przy Jagiellońskiej. Kilkadziesiąt budynków bez dostaw ciepła

"Veolia Energia Warszawa S.A. informuje, że w dniu 16.01.2021 od godz. 11:00 w rejonie ul. Jagiellońska nastąpiła przerwa w dostawach ciepła" - czytamy w komunikacie. - Widać tutaj bardzo dużo pary, na miejscu pracują służby Veolii. Droga nadal jest zablokowana. Jeden z pracowników przekazał mi, że doszło do kolejnej awarii, obok tej poprzedniej, około 100 metrów bliżej alei "Solidarności", na skrzyżowaniu Jagiellońskiej z Kępną - informuje reporter TVN Warszawa

Spółka podaje, że przywrócenie dostaw ciepła ma nastąpić do godziny 11 w niedzielę. 

Na stronie Veolii zamieszczony jest wykaz wszystkich budynków, do których nie dociera ciepła woda. Chodzi łącznie o kilkadziesiąt adresów przy ulicach: Jagiellońskiej, Kępnej, Marcinkowskiego, Okrzei, Sierakowskiego, Sprzecznej, Targowej, Wrzesińskiej i Zamoyskiego. 

Zobacz wideo Praga. Motocyklista próbował uciec przed policją

Rzeczniczka Veolii poinformowała PAP, że przyczyną awarii może być tzw. uderzenie hydrauliczne, które mogło wystąpić przy napełnianiu ciepłociągu. - To ryzyko wystąpienia awarii dodatkowo wzrasta przy niskich temperaturach, które mamy. Wynika to z dużej różnicy temperatury wody w rurociągu i temperatury na zewnątrz - przyznała. 

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, w nocy w Warszawie, temperatura może spaść do -12 st. Celsjusza. 

Więcej o: