Piaseczno. Biegał po jezdni i wybił szybę w samochodzie. Twierdził, że zaatakował go smok

28-letni mężczyzna biegał środkiem jezdni na jednej z ulic w powiecie piaseczyńskim i zatrzymał jadący samochód, po czym wybił w nim szybę. Policjantom, którzy przybyli na miejsce zdarzenia tłumaczył, że wraca z zabawy sylwestrowej i myślał, że zaatakował go smok.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie odebrał w jednym momencie kilka zgłoszeń na temat tego samego zdarzenia. Zgłaszający relacjonowali, że na środku jednej z dróg we wsi Żabieniec stoi mężczyzna i zatrzymuje jadące pojazdy.

Piaseczno. Wybił szybę w samochodzie. Myślał, że atakuje go smok

Najbliższej do miejsca zdarzenia mieli funkcjonariusze z Góry Kalwarii, dlatego też to właśnie oni udali się w zgłaszane miejsce. Po przyjeździe mundurowi faktycznie dostrzegli mężczyznę, który stoi na środku drogi.

Policjanci wylegitymowali mężczyznę. W trakcie tej czynności podjechał do nich kierowca, któremu chwilę wcześniej 28-latek wybił szybę w samochodzie. Zatrzymany próbował wytłumaczyć swoje zachowanie i powiedział, że właśnie wraca z zabawy sylwestrowej 2020/2021, zaś wybicie szyby było spowodowane rzekomym atakiem smoka.

Piaseczno. Za wybryki grozi mu do 5 lat więzienia

28-latek za swojej przewinienie rzecz jasna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajdowały się prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem, a za swoje zachowanie może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi jednocześnie zaapelowali do mieszkańców powiatu piaseczyńskiego i włączenie się i czynny udział w sprawy służące poprawie bezpieczeństwa. "Prosimy o przesyłanie na adres mailowy oficer.prasowy.piaseczno@ksp.policja.gov.pl wszelkich informacji, uwag i postulatów mogących służyć wspólnej sprawie, jaką jest bezpieczeństwo publiczne" - przekazali policjanci.

Zobacz wideo Policja zatrzymała 41-latka, który zbezcześcił zwłoki ojca i posiadał narkotyki
Więcej o: