Szpital Grochowski. Zmarła 37-letnia pielęgniarka. Była zakażona koronawirusem

"Zmarła kolejna pielęgniarka" - poinformował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. 37-latka pracowała w Szpitalu Grochowskim. Była zakażona koronawirusem.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych poinformował, że zmarła kolejna pielęgniarka zakażona koronawirusem.

Nasza koleżanka śp. Bogusława Janiec-Wołowska pracowała w Szpitalu Grochowskim sp. z o.o. w Warszawie

- napisał OZZPiP w komunikacie. Pielęgniarka miała 37 lat.

Zmarło 17 pielęgniarek

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych publikuje informacje o śmierci pielęgniarek z całej Polski z powodu zakażenia. Z ich danych wynika, że od początku listopada zmarło 17 pielęgniarek z SARS-CoV-2. Wśród nich były m.in. 57-latka z Braniewa (zmarła po powtórnym zakażeniu wirusem), 59-latka z Radzynia Podlaskiego i 55-latka z Żar.

Pacjentów covidowych mamy bardzo dużo. W tej chwili praktycznie nie ma oddziału, na którym by nie było takiego pacjenta i pielęgniarki i położne pracują z dużym poświęceniem. Nie ma dnia, żebyśmy nie mieli nekrologów, że kolejna pielęgniarka, położna zmarła wskutek wykonywania pracy przy pacjencie

- mówiła podczas konferencji prasowej w Senacie tydzień temu Zofia Małas, prezeska Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Zdjęcie ilustracyjnePracownicy ochrony zdrowia apelują o publikowanie ustawy covidowej

Do tej pory w Polsce stwierdzono zakażenie koronawirusem u 1 013 747 osób. Zmarło 18 208 chorych. Wyzdrowiało 622 980 osób (dane na 3.12.2020 godz. 10:00)

Zobacz wideo Kto będzie szczepiony w pierwszej kolejności? Będą to m.in. seniorzy i pracownicy służby zdrowia
Więcej o: