Warszawa ponownie apeluje o respiratory. "Do placówek trafiło dotychczas 12 respiratorów z 53 zgłoszonych"

Warszawski ratusz poinformował, że miasto wciąż czeka na respiratory. "Do placówek trafiło dotychczas 12 respiratorów z 53 zgłoszonych" - czytamy w komunikacie.
Nadal czekamy na kolejne dostawy sprzętu i aparatury medycznej do przeciwdziałania koronawirusowi, ponieważ walka z epidemią trwa. Na podstawie decyzji wojewody mazowieckiego lub Ministra Zdrowia do leczenia osób zakażonych COVID-19 zostało włączonych sześć szpitali nadzorowanych przez miasto. Obecnie w tych placówkach mamy blisko 300 pacjentów 'covidowych'

- podkreśliła Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, odpowiedzialna za miejską służbę zdrowia.

Władze Warszawy zwróciły się do ministra zdrowia oraz wojewody mazowieckiego z prośbą o przekazanie sprzętu do szpitali miejskich. Chodzi o 53 respiratory, 67 urządzeń do wysokoprzepływowej tlenoterapii, 180 kardiomonitorów z 11 centralami monitorującymi, 141 pomp infuzyjnych, 277 pulsoksymetrów, 233 dozowniki tlenu z nawilżaczami, 54 butle z tlenem, 50 łóżek szpitalnych z materacami przeciwodleżynowymi, 63 koncentratory tlenu oraz 200 namiotów tlenowych do transportu chorych.

Wojewoda zapewnia, że respiratory będą

W związku z brakującym sprzętem miasto wydało komunikat także w zeszłym tygodniu. Odniosło się do tego biuro prasowe Konstantego Radziwiłła, które poinformowało, że Warszawa ma dostać ponad 240 respiratorów. Jak podaje TVN Warszawa, rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz potwierdziła w poniedziałek, że te informacje są wciąż aktualne. Podkreśliła, że respiratory są sukcesywnie dostarczane. 

Tydzień temu miasto informowało, że dostali dwa respiratory, teraz dostali 12. Natomiast pamiętajmy, że nie tylko miejskie szpitale w Warszawie dostają respiratory, one są zabezpieczone. W tej chwili warszawskie szpitale dysponują respiratorami, które są wolne i te, które są dostarczane, są pewnym zabezpieczeniem, pewną bazą, która jest tworzona i to jest oczywiście realizowane zgodnie z zamówieniem. Natomiast w tej chwili nie jest tak, że nie ma respiratorów. Wszystkie, które są zamówione, zostaną dostarczone. Wszystkie 53 na pewno zostaną przekazane miastu stołecznemu

- przekazała.

Zobacz wideo Duda: Oddałem osocze i wszystkich Was, ozdrowieńców, do tego zachęcam!
Więcej o: