Warszawa. Wiceminister zdrowia o drugim szpitalu tymczasowym. To "jedna z hal wystawienniczych"

W Warszawie powstaną dwa szpitale tymczasowe. Jeden z nich uruchamiany jest na Stadionie Narodowym, drugi ma się znaleźć w jednej ze stołecznych hal wystawienniczych.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił o planach resortu na antenie Polskiego Radia. Polityk poinformował, że oprócz szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie powstanie jeszcze jedna taka placówka. Gdzie? Kraska stwierdził, że wybór padł na jedną ze stołecznych hal wystawienniczych. Onet informuje nieoficjalnie, że może chodzić o halę Torwar. Placówka ta ma móc przyjąć około tysiąca pacjentów. 

- Planujemy także jeszcze jeden taki szpital w Warszawie, bo wiemy, że Warszawa jest dużym miastem, więc tych potrzeb może być więcej. W pozostałych miastach [wojewódzkich - red.] w Polsce planujemy po jednym szpitalu tymczasowym - zapowiadał już w poniedziałek Waldemar Kraska. 

Zobacz wideo Prof. Matyja o szpitalu na Narodowym: Krok w dobrym kierunku

Koronawirus w Polsce. W każdym mieście wojewódzkim ma powstać szpital tymczasowy

Szpitale tymczasowe dla pacjentów z COVID-19 mają powstawać w całym kraju. Priorytetem są jednak województwa mazowieckie, małopolskie i wielkopolskie, bo tam jest największy problem ze szpitalnymi łóżkami dla osób zakażonych koronawirusem. Wiadomo także, że szpitale tymczasowe powstaną także w hali Expo w Łodzi, a także na Międzynarodowych Targach Poznańskich. 

Koronawirus w Polsce. Mamy kolejnych 9291 przypadków

Liczba zakażonych koronawirusem wciąż rośnie. We wtorek 20 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że stwierdzono kolejnych 9291 przypadków. To drugi najwyższy wynik od czasu wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 107 osób. To trzeci najwyższy wynik od początku epidemii. 

Więcej o: