Warszawa. Koronawirus w kościele na Woli. Parafia odwołuje msze i zawiesza działalność

W parafii Dobrego Pasterza na warszawskiej Woli wykryto ognisko zakażeń koronawirusem wśród duchownych. Świątynia zawiesza swoją działalność do poniedziałku 2 listopada - poinformował ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u części zespołu duszpasterskiego w parafii Dobrego Pasterza, znajdującej się na warszawskiej Woli przy ul. Karola Szczecińskiego. Proboszcz parafii, ks. Zdzisław Rogoziński, prosi swoich parafian o modlitwę oraz cierpliwość.

Warszawa. Koronawirus w kościele Dobrego Pasterza na Woli. Parafia zawiesza swoją działalność

"Z powodu obecności SARS-CoV-2 u części zespołu duszpasterskiego, parafia Dobrego Pasterza na warszawskiej Woli odwołuje wszystkie Msze św. i zawiesza swoją aktywność do 2 listopada" - napisał na Twitterze ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

Ks. proboszcz Zdzisław Rogoziński zapewnia jednocześnie, że "msze święte w przyjętych wcześniej intencjach księża przebywający na kwarantannie odprawią w mieszkaniach". W przypadku pilnych potrzeb duszpasterskich należy kontaktować się z sąsiednimi parafiami.

Oprócz odprawiania mszy świętych, zawieszony został również trwający kurs dla narzeczonych, który jest niezbędny w celu odbycia ślubu kościelnego. Pary uczestniczące w kursie proszone są o kontakt mailowy z prowadzącym zajęcia duchownym.

Cmentarze nie zostaną zamknięte 1 listopada. Arcybiskup Warszawski udziela dyspensy

Wielkimi krokami zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, powiedział, że rząd nie planuje zamykania cmentarzy na 1 listopada. Zachęca do tego, aby groby najbliższych odwiedzać w weekend przed lub po 1 listopada.

"Apelujemy o to, żeby rozłożyć wizyty na cmentarzach w tych pierwszych dniach listopadowych, (...) żeby nie było to 1 listopada, tylko weekend wcześniej czy weekend później. Te osoby, które mogą pozwolić sobie, aby odwiedzić groby najbliższych niekoniecznie w niedzielę (1 listopada), ale w dzień powszedni, to namawiamy do tego" - powiedział Dworczyk na antenie Radia ZET.

Z kolei kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup warszawski, udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy świętej w niedziele oraz święta nakazane. Oznacza to, że nieobecność na mszy św. 1 listopada nie jest obowiązkowa oraz nie będzie traktowana jako grzech.

Zobacz wideo Prof. Matyja o szpitalu na Narodowym: Krok w dobrym kierunku
Więcej o: