Rektor UW zakażony koronawirusem. "Chrońcie siebie i innych"

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego poinformował, że test wykazał u niego zakażenie koronawirusem. "Czuję się dobrze. Chrońcie siebie i innych" - napisał Alojzy Z. Nowak.

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak poinformował na Twitterze, że jest zakażony koronawirusem. Test wykonał prywatnie.

Czuję się w obowiązku, żeby Was powiadomić. Z własnej inicjatywy wykonałem test, który potwierdził u mnie obecność COVID19. Czuję się dobrze

- napisał na Twitterze, życząc wszystkim zdrowia. "Chrońcie siebie i innych" - zaapelował.

Prof. Alojzy Z. Nowak jest związany z Uniwersytetem Warszawskim od 1984 roku. W bieżącym roku został 45. rektorem w historii uczelni. Jego kadencja potrwa cztery lata.

Epidemia koronawirusa w Polsce

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatnie testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u 7482 osób. Najwięcej chorych osób to mieszkańcy województw małopolskiego (1201) i mazowieckiego (849). Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 41 Polaków. Ogólna liczba zakażonych wzrosła do 183 248, a bilans ofiar śmiertelnych wynosi już 3 614. Wyleczonych zostało kolejnych 1363 pacjentów - od początku epidemii jest to już 94 014 osób. Liczba zajętych łóżek wzrosła o 299 do 8375, a zajętych respiratorów o 23 do 672.

Zobacz wideo Arłukowicz: Nauczyciele powinni mieć prawo do bezpłatnych i natychmiastowych testów
Więcej o: