Zalesie Dolne. Proboszcz zakażony koronawirusem, wszystkie msze odwołane. "Polecamy się modlitwie"

Wszystkie msze święte w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym koło Warszawy zostały zawieszone do odwołania. Wszystko za sprawą wykrycia koronawirusa, którego wykryto u proboszcza.

Informację o pozytywnym wyniku testu u proboszcza w sobotę wieczorem na Twitterze przekazał rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

Zalesie Dolne. Odwołane msze, zawieszone działanie kancelarii

"Z powodu wykrycia COVID-19 u proboszcza, parafia NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym poinformowała o zawieszeniu wszystkich mszy św. do odwołania" - napisał na Twitterze.

Co więcej, na stronie internetowej parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym można przeczytać, że w związku z chorobą księży pracujących w parafii i pozytywnym wynikiem testu u proboszcza, od 9 października nie będą sprawowane Eucharystia i inne nabożeństwa.

Zawieszone jest również działanie kancelarii. W ważnych sprawach duszpasterskich, prosimy o zgłaszanie się do parafii sąsiednich. Msze święte w zamówionych intencjach są odprawiane przez księży bez udziału wiernych. Przepraszamy za zaistniałą sytuację, modlimy się za wszystkich naszych parafian i polecamy się modlitwie

- wskazano. Nie podano, w jakim stanie są proboszcz i zakażeni księża.

Zobacz wideo Dziennikarz pyta premiera, czy nie powinien przeprosić Polaków. Ten w odpowiedzi pokazuje wykres
Więcej o: