Demonstracja koronaceptyków w Warszawie. Policja: Ponad 220 wniosków do sądu i 25 mandatów

Ponad 220 wniosków do sądu i 25 mandatów wystawiła policja uczestnikom sobotniego protestu przeciw wprowadzaniu ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - poinformowała w niedzielę stołeczna policja.

W sobotę w Warszawie protestowali przeciwnicy wprowadzania ograniczeń w związku z nasileniem się epidemii koronawirusa. Uczestnicy manifestacji nie zakrywali ust i nosa, nie zachowywali dystansu społecznego.

Policja wystawiła 25 mandatów i skierowała ponad 220 wnioski o ukaranie po demonstracji antycovidowej

"Osoby, które nie stosowały się do panujących obostrzeń, musiały się liczyć z karami. Tego wynikiem jest ponad 220 wniosków o ukaranie skierowanych do sądu, 25 mandatów karnych i tylko trzy pouczenia" - powiedział mł. asp. Rafał Rutkowski z Komedy Stołecznej Policji.

Podkreślił, że policjanci poprzez systemy nagłaśniające informowali uczestników protestu o obowiązujących obostrzeniach - w tym także o obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Rutkowski przekazał, że w całym garnizonie stołecznym, czyli w Warszawie i w okolicznych powiatach, tylko w sobotę wystawiono 450 mandatów, a do sądu skierowano ponad 350. 

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo Dziennikarz pyta premiera, czy nie powinien przeprosić Polaków. Ten w odpowiedzi pokazuje wykres
Więcej o: