Koronawirus w Świątyni Opatrzności Bożej. Jest apel, by osoby z objawami zgłosiły się do sanepidu

Na stronie stołecznej parafii Opatrzności Bożej pojawiła się ważna informacja dotycząca osób, które były w kościele w terminie od ubiegłej soboty i które miały kontakt z ks. Bartoszem Kuczmarskim. U duchownego wykryto koronawirusa.

Świątynia Opatrzności Bożej informuje na swojej stronie, że jeden z księży ma koronawirusa i mógł mieć kontakt z wiernymi. 

Na stronie czytamy, że "wszystkie osoby, które od dnia 3 października miały bezpośredni kontakt z ks. Bartoszem Kuczmarskim, a które zaobserwują u siebie niepokojące objawy, mogące sugerować zakażenie koronawirusem, proszone są o niezwłoczne skonsultowanie się z lekarzem pierwszego kontaktu w drodze teleporady oraz poinformowanie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m.st. Warszawie (tel.: 22 310 79 41 lub 781 824 416, e-mail: sekretariat@pssewawa.pl)".

Parafia wcześniej informowała, że obecnie msze święte odbywają się bez zmian. Msze i nabożeństwa są dostępne online na kanale Centrum Opatrzności Bożej w serwisie YouTube. 

Ponadto parafia przypomina o obowiązku noszenia maseczek w kościele i zachęca do przyjmowania komunii świętej na rękę.

Koronawirus w Warszawie. 409 nowych przypadków

Według danych sanepidu tylko w ciągu ostatniej doby w Warszawie wykryto 409 nowych przypadków koronawirusa, a 61 osób zostało hospitalizowanych. W sumie w szpitalach jest 365 pacjentów z COVID-19, a aktualnie chorych w stolicy jest w sumie 4250. 

W Polsce w ciągu doby zarejestrowano 5300 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To najwięcej od początku pandemii. W związku z koronawirusem zmarły 54 osoby, a wyzdrowiało 1107 osób. Najwięcej nowych zakażeń jest w województwie mazowieckim - 816. W Małopolsce potwierdzono 631 kolejnych przypadków, w województwie kujawsko-pomorskim - 554, a w śląskim - 412. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że z powodu zakażenia koronawirusem w szpitalach przebywa teraz 4 tysiące 725 osób. Do respiratorów jest podłączonych 346 pacjentów.

Więcej o: